eReport.sk
Putin Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj verí, že armádu Vladimira Putina raz porazí a nad Ruskom zvíťazí. Zdroj: tasr/koláž eReport

Máme šancu na víťazstvo! Teší sa Zelenskyj po tom ako mu v USA schválili ďalšie miliardy


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ťahá svetových politikov za nos neustálymi rečami o tom, že ak dostane ďalšie zbrane a peniaze na ne, tak Rusko konečne porazí. Aj keď mu to stále akosi nevychádza, pýta si ďalšie v slepej nádeji, že raz sa to predsa musí podariť. Ale kedy? Koľko ešte musí zomrieť Ukrajincov aby Zelenskyj a Západ pochopili, že tadiaľto cesta nevedie a začali konečne rokovať o mieri?

Majú vraj „šancu na víťazstvo“ Koľkú už?

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj cíti po schválení novej pomoci USA pre jeho krajinu „šancu na víťazstvo“ proti Rusku. Uviedol to v nedeľu pre americkú televíziu NBC, píše TASR na základe správy agentúry DPA. „Myslím si, že táto podpora skutočne posilní ozbrojené sily Ukrajiny. A budeme mať šancu na víťazstvo, ak Ukrajina naozaj dostane zbrane, ktoré tak veľmi potrebujeme. Niektoré naozaj kľúčové zbraňové systémy, ktoré sa ťažko získavajú. Veľmi si to vážim,“ vyhlásil ukrajinský prezident.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Proxy vojna je len "hoax?"
  2. Ďalšie zbrojenie našich susedov
  3. Stoltenbergov apel z Bruselu
  4. Na Západe nič nové

Americká Snemovňa reprezentantov schválila v sobotu balík pomoci pre Ukrajinu vo výške takmer 61 miliárd dolárov (57,3 miliardy eur). Návrh týkajúci sa Ukrajiny a ďalších štátov v jej okolí zahŕňa 23 miliárd dolárov na doplnenie amerických zbraní, zásob a vybavenia. Vyše 11 miliárd vyčleňuje na financovanie konkrétnych vojenských operácií USA v regióne a takmer 14 miliárd na pomoc Ukrajine pri nákupe moderných zbraňových systémov a ďalšieho vojenského vybavenia. Návrh poslali Senátu, kde je schválenie v najbližších dňoch takmer isté. Prezident Joe Biden prisľúbil, že ho okamžite podpíše, pripomína agentúra AP.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Máme šancu na víťazstvo! Teší sa Zelenskyj po tom ako mu v USA schválili ďalšie miliardy

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: