eReport.sk
Foto: tasr

Senzačný slalom v podaní senzačnej Vlhovej: Víťazstvo v Kranjskej Gore!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala nedeľný slalom Svetového pohára v Kranjskej Gore. Na druhé miesto odsunula Nemku Lenu Dürrovú, ktorá zaostala o 72 stotín, tretia skončila prekvapujúco Američanka AJ Hurtová (+0,87). Vlhová zaknihovala po prvenstvách v Levi a Courcheveli tretí triumf v sezóne a celkovo 31. v prestížnom seriáli.

Víťazstvo v Krajnskej Gore

Dvadsaťosemročná Slovenka využila vypadnutie líderky SP Mikaely Shiffrinovej. V priebežnom poradí disciplíny stiahla manko na Američanku zo 105 na päť bodov, druhá je aj v celkovej klasifikácii, za Shiffrinovou zaostáva o 207 bodov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Petra Vlhová počas 1. kola slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok vo švédskom Are v sobotu 12. marca 2022.

Senzačný slalom v podaní senzačnej Vlhovej

Vlhová slávila v slovinskom stredisku svoj tretí triumf (2020, 2022, 2023). Som šťastná a hrdá. Boli to veľmi ťažké podmienky, najmä druhé kolo bolo náročné. Od prvej až po poslednú bránku som sa snažila lyžovať najlepšie ako viem. Tlačila som do toho, ako sa len dalo. Keď som videla v cieli, že som v zelených číslach, bola to erupcia radosti, veľmi som sa tešila, najmä pred takým množstvom slovenských fanúšikov,“ povedala v cieli pre televíziu FIS.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Senzačný slalom v podaní senzačnej Vlhovej: Víťazstvo v Kranjskej Gore!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii