tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
slovenská lyžiarka Petra Vlhová, foto:tasr

Petra Vlhová na záver sezóny tretia: Lepšie sa to nedalo ukončiť

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa rozlúčila so sezónou Svetového pohára tretím miestom vo finálovom obrovskom slalome. Vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel zaostala v nedeľu o 0,37 sekundy na víťaznou Federicou Brignoneovou, druhá bola ďalšia Talianka Marta Bassinová (+0,31 s). Malý glóbus za hodnotenie disciplíny získala domáca Tessa Worleyová.

Pre dvadsaťšesťročnú Vlhovú to bolo 57. pódiové umiestnenie v kariére. „Som spokojná, lepšie sa to ani nedalo ukončiť. Bolo to veľmi náročné, ale som veľmi rada, že som opäť skončila na pódiu,“ povedala Vlhová po pretekoch.

Záver sezóny tretia

Slovenská pretekárka sa ako víťazka predchádzajúceho „obráku“ vo švédskom Are vydala na trať 1. kola svojho trénera so štartovým číslom 4. Typickým silovým štýlom sa na úvodných medzičasoch držala v kontakte s najlepším časom Mikaely Shiffrinovej, v spodnej pasáži však akoby jej už trocha dochádzala energia, v cieli nabrala výraznejšie manko a obsadila štvrté miesto s mankom 1,08 sekundy. Američanka, ktorá otvorila sezónu víťazstvom v rakúskom Söldene, ju mohla aj uzavrieť triumfom v rovnakej disciplíne.

Vlhová: Lepšie sa to nedalo ukončiť

Vďaka čistej prvej jazde s plynulými prechodmi medzi oblúkmi mala v 2. kole šancu pridať k veľkému glóbusu aj malý za hodnotenie obrovského slalomu. Dovtedajšia líderka poradia Sara Hectorová zo Švédska bola až trinásta (+2,10), druhá v poradí Worleyová figurovala na ôsmej pozícii (1,60). Šance Hectorovej, ktorá išla do záverečných pretekov s náskokom päť bodov pred Worleyovou a 51 pred Shiffrinovou, sa rýchlo rozplynuli.

Bude vás zaujímať:

  1. Petra Vlhová počas 1. kola slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok vo švédskom Are v sobotu 12. marca 2022.

Už v úvode druhej jazdy spravila chybu, potom sa snažila agresívnou jazdou čo najviac stiahnuť manko, no v technických bránkach ešte viac stratila. Worleyová sa po svojej jazde, ktorá bola nakoniec najrýchlejšia v druhom kole, usadila na prvé miesto a čakala, ako pôjdu jej súperky. Vlhová na mäkšej podložke od úvodu strácala zo svojho náskoku, na poslednom medzičase mala k dobru desať stotín na dovtedy vedúcu Bassinovú, no do posledného úseku si nepreniesla dostatočnú rýchlosť a v cieli bola o 0,06 sekundy za Taliankou.

Brignoneová obe súperky zdolala a tak sa čakalo na Shiffrinovú, ktorá si mohla zabezpečiť 75. víťazstvo v kariére i malý glóbus. Americká hviezda však nedokázala nájsť rytmus, s traťou bojovala a do cieľa nakoniec prišla až na 7. mieste s mankom 0,67 sekundy na víťazku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Petra Vlhová na záver sezóny tretia: Lepšie sa to nedalo ukončiť

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku