Skvelej Petre Vlhovej po výbornom prvom kole v tom druhom odvial cenný kov silný vietor. Foto: Tasr/AP

Skvelá Vlhová: Po sobotnom striebre jej dnes „vyfúkol“ ďalší cenný kov silný vietor

Petra Vlhová siahala v obrovskom slalome v kanadskom stredisku Mont – Tremblant po dvoch medailách, napokon jej ale zostali iba oči pre plač. Po skvelom sobotnom výkone to dnes vyzeralo na zlato, keď po prvom kole viedla, napokon ju aspoň o pódium pripravili strašné poveternostné podmienky – nielen pomerne hustá hmla v polovici trate, ale najmä silný vietor a husté sneženie.

Najťažším súperom Peti bolo počasie

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa počas víkendu predstavila vo dvoch pretekoch svetového pohára v obrovskom slalome, ktoré sa konali v kanadskom stredisku Mont – Tremblant. Po perfektnom druhom mieste zo soboty dnes skončila Peťa po 1. kole na vedúcej pozícii, keď pred druhou Mikaelou Shiffrinovou z USA mala náskok iba päť stotín sekundy a tretiu Laru Guttovú-Behramiovú zo Švajčiarska, ktorá je celkovou predbežnou líderkou v obrovskom slalome, nechala za sebou o 0,29 sekundy.

1. Petra Vlhová počas 1. kola slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok vo švédskom Are v sobotu 12. marca 2022.

Trať úvodného kola staval Vlhovej tréner Mauro Pini, čo Petra dokonale využila. Vlhová mala opäť štartové číslo 6, pričom znovu išla odvážane až riskantne. Na prvom medzičase strácala na Shiffrinovú 35 stotín sekundy, v cieli však bola rýchlejšia ako všetky jej najvážnejšie konkurentky.

Druhé kolo ale postavilo na hlavu počasie, ktoré sa od štartu prvej pretekárky neustále zhoršovalo. Najviac naň doplatila skvelá slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ktorá napokon obsadila v druhom obrovskom slalom v kanadskom Tremblant konečnú piatu priečku. Víťazkou druhých pretekov sa stala Federica Brignoneová z Talianska, druhá skončila Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarka so stratou 0,33 sekundy a tretiu priečku obsadila Mikaela Shiffrinová, ktorá zaostala o 0,39 sekundy.