slovenský hokejista adam ruzicka
Fotka zo zápasu. Zdroj: tasr

NHL: Ružička pomohol dvomi asistenciami k výhre Calgary nad Minnesotou

Slovenský hokejista Adam Ružička sa v noci na štvrtok podieľal v NHL dvomi asistenciami na domácom víťazstve Calgary nad Minnesotou 5:3. Predviedol druhý viacbodový výkon za uplynulé tri zápasy, celkovo má v tejto profiligovej sezóne na konte 15 bodov (6+9) v 16 vystúpeniach. Hlavnou postavou nočného programu bol útočník Buffala Tage Thompson, ktorý sa pri triumfe 9:4 v Columbuse blysol piatimi gólmi a pridal aj jednu asistenciu.

Mohlo by vás zaujímať

1. Vakcíny mohli spôsobiť niekoľkonásobný nárast úmrtí na infarkt!
  2. Legendárny tréner Arséne Wenger
  3. Smutná správa z Česka
  4. Fantastická Vlhová!

Ružička v zápase s Wild zaznamenal prvú asistenciu v 22. minúte. Bekhendové zakončenie mu síce nevyšlo, no puk upratal do odkrytej siete spoluhráč Blake Coleman a vyrovnal na priebežných 2:2.

V tretej tretine mal slovenský útočník prsty aj vo víťaznom góle Rasmusa Anderssona, ktorý padol iba 12 sekúnd po vyrovnaní Flames na 3:3. Ružička výborne napádal v útočnom pásme, získal puk pre Colemana a jeho prihrávku využil na gól produktívny švédsky obranca.

Dvadsaťtriročný Ružička si počas 13:59 min. na ľade pripísal aj dva plusové body a jeden hit. Andersson (1+2) a Elias Lindholm (0+3) sa na triumfe podieľali tromi bodmi, Tyler Toffoli skóroval dvakrát. „Plamene“ vyhrali tretí zápas za sebou.

Prvý gól Minnesoty strelil Kirill Kaprizov a vytvoril nový klubový rekord, keď skóroval v siedmom zápase v rade. Ruský krídelník natiahol svoju bodovú sériu už na 13 stretnutí.

Sumáre NHL

Columbus Blue Jackets – Buffalo Sabres 4:9 (0:6, 2:3, 2:0)
Góly: 31. Laine (Roslovic), 33. Nyquist (Gaudreau, Jenner), 45. Laine (Gavrikov, Činachov), 56. Nyquist (Bjork) – 4. Cozens (Dahlin, Thompson), 6. Thompson (Tuch), 8. Dahlin (Cozens, Quinn), 8. Thompson (Tuch, J. Skinner), 13. Thompson (J. Skinner, Cozens), 17. Thompson (J. Skinner, Dahlin), 37. Thompson (Tuch, Bryson), 38. Krebs, 40. Tuch (J. Skinner, Bryson). Brankári: Korpisalo (8.-40. Merzlikins) – Luukkonen, strely na bránku: 24:30.

Philadelphia Flyers – Washington Capitals 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Góly: 16. Hayes (Konecny, DeAngelo) – 24. Oshie (Strome, Kuznecov), 50. Strome (Carlson, Gustafsson), 59. Ovečkin (Mantha, Carlson), 60. Ovečkin. Brankári: Hart – Lindgren, strely na bránku: 30:27.

Calgary Flames – Minnesota Wild 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)
Góly: 21. Kadri (Lindholm, Andersson), 22. Coleman (RUŽIČKA, Backlund), 24. Toffoli (Andersson), 56. Andersson (Coleman, RUŽIČKA), 59. Toffoli (Lindholm, Huberdeau) – 2. Kaprizov (Dumba), 3. Shaw (Dewar, Merrill), 56. Merrill (Shaw, Dewar). Brankári: Vladař – Fleury, strely na bránku: 27:28.

Colorado Avalanche – Boston Bruins 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Góly: 24. Pastrňák (Krejčí, Grzelcyk), 30. Hall (Coyle, Frederic), 47. Frederic (Hall, Coyle), 50. Hall (DeBrusk). Brankári: Georgiev – Ullmark, strely na bránku: 23:37.

Edmonton Oilers – Arizona Coyotes 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)
Góly: 5. Nugent-Hopkins (Barrie, McDavid), 17. Ryan (Kostin, Broberg), 29. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 35. Nugent-Hopkins (Yamamoto), 39. Kulak (Yamamoto, Holloway), 44. Kostin (Ryan), 46. McDavid (Hyman, Barrie) – 34 McBain, 55. Gostisbehere (Fischer, Chychrun). Brankári: S. Skinner – Ingram, strely na bránku: 35:18.

Vegas Golden Knights – New York Rangers 1:5 (0:1, 1:0, 0:4)
Góly: 34. Marchessault (Stephenson, Theodore) – 7. Kakko (Miller, Trouba), 46. Zibanejad (Panarin, Fox), 47. Chytil (Goodrow, Panarin), 48. Lafreniere (Zibanejad, Fox), 52. Zibanejad (Panarin, Trocheck). Brankári: L. Thompson – Šesťorkin, strely na bránku: 26:37.

San Jose Sharks – Vancouver Canucks 5:6 pp
 (1:2, 2:2, 2:1, 0:1)
Góly: 1. Bonino (Benning, Coture), 28. Meier (Barabanov, Hertl), 31. Couture (Megna), 43. Gadjovich, 52. Labanc (Hertl, Karlsson) – 5. Joshua (Ekman-Larsson, Bear), 20. Joshua (Garland, Ekmann-Larsson), 22. Höglander (Horvat), 40. Michejev (Myers), 57. Kuzmenko (Pettersson, Horvat), 65. Pettersson (Kuzmenko, Hughes). Brankári: Kähkönen (41. Mäkiniemi) – Martin, strely na bránku: 39:28.

Slovák v akcii:

Adam Ružička (Calgary) 13:59 0 2 2 +2 1 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/