eReport.sk
Športový deň seniorov, zdroj foto: seniori.bohdanovce.sk
Športový deň seniorov, zdroj foto: seniori.bohdanovce.sk

Seniori z celého okresu športovali v Špačinciach


Šport nepozná hranice. A práve šport pomáha seniorom zostať aktívnymi, zlepšuje kvalitu ich života a podporuje fyzické a duševné zdravie. 

Zdravé a dôstojné starnutie 

Okresná organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku (JDS) Trnava pravidelne organizuje  „Športový deň seniorov okresu Trnava“. Toto podujatie býva každý rok
v inej obci. XIV. ročník športových hier usporiadali v spolupráci s Obecným úradom
Špačince a Základnou organizáciou JDS Špačince dňa 26. júna 2024 na Štadióne Milana Vnenčáka v Špačinciach. Na športových hrách v Špačinciach sa zúčastnilo takmer 480 športujúcich seniorov z 30 Základných organizácií JDS v okrese Trnava. Cieľom podujatia je podpora zdravia, udržiavanie pozitívneho myslenia a zdravého spôsobu života seniorov. Takéto podujatie slúži aj ako pozitívna motivácia, na utužovanie vzájomných vzťahov a aktívne využívanie voľného času seniorov. 

Z podujatia

V ranných hodinách za výdatného dažďa sa súťažiaci zaregistrovali, nasledoval slávnostný nástup a pochod súťažiacich seniorov okolo plochy štadióna, ktorý odštartovala predsedníčka Základnej organizácie JDS Špačince Alica Paučeková. Podujatie otvoril predseda Okresnej organizácie JDS Ladislav Vavrinkovič. Starosta obce Špačince Július Zemko privítal prítomných súťažiacich seniorov a hostí na pôde obce. Rozhodcovskú činnosť zabezpečovala Okresná organizácia JDS Trnava spolu s členmi ZO JDS Špačince. Súťažilo sa v rôznych disciplínach – kopanie jedenástok na bránu, vrh guľou, hod kriketovou loptičkou, hod granátom na cieľ, hod granátom na diaľku, streľba zo vzduchovky na cieľ, beh mužov na 60m a žien na 50m. Nechýbala obľúbená ženská disciplína – hod kuchynský valčekom do diaľky. Popoludní odovzdali medaile, diplomy a ďakovné listy. „Všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a priebehu športových hier  patrí veľké poďakovanie,“ povedala Alica Paučeková.  

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Seniori z celého okresu športovali v Špačinciach

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne