eReport.sk
Cyklistika, foto: tasr

Cyklistika-Vuelta: Po penalizácii Bennetta vyhral 9. etapu Ackermann


Nemecký cyklista Sam Pascal Ackermann triumfoval vo štvrtkovej 9. etape 75. ročníka pretekov Vuelta a Espana. Pôvodne sa z víťazstva tešil Ír Sam Bennett, no rozhodcovia ho dodatočne penalizovali za nebezpečný manéver v poslednom kilometri a zaradili ho až na 110. miesto v etape.
      

Na rovinatej trati z Castrillo del Val do Aguilar de Campoo dlhej 157,7 km sa rozhodovalo až v záverečnom śurte. Za Ackermannom z Bory-hansgrohe skončil na druhej priečke Belgičan Gerben Thijssen( Lotto-Soudal), tretí bol Nemec Max Kanter zo Sunwebu. Na čele celkovej klasifikácie sa nič nezmenilo, líder je člen Ineosu Richard Carapaz z Ekvádoru s náskokom 13 sekúnd na obhajcu Slovinca Primoža Rogliča z Jumbo-Visma.
      

Do úniku sa po začiatku etapy dostala dvojica Aritz Bagües (Caja Rural) a Juan Felipe Osorio (Burgos-Bh). Pelotón si situáciu strážil a nedoprial im výrazný náskok. Kolíziu mal Ackermann, no dokázal vysadnúť späť na bicykel. Utečenci mali 40 km pred cieľom k dobru iba minútu, napokon ich pohltil „balík“ o dvadsať kilometrov neskôr.

Zdroj: tasr,

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cyklistika-Vuelta: Po penalizácii Bennetta vyhral 9. etapu Ackermann

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Aktuálne