Hráč Ajaxu, foto:instagram

Ajax nestačil na Atalantu, Taliani opäť do vyraďovačky

Druhýkrát za sebou prenikli futbalisti Atalanty Bergamo do osemfinále Ligy majstrov. V priamej konfrontácii o účasť v elitnej šestnástke prestížnej súťaže zvíťazili v stredajšom záverečnom šiestom kole D-skupiny na ihrisku Ajaxu Amsterdam 1:0 vďaka gólu náhradníka Luisa Muriela päť minút pred koncom riadnej hracej doby.

Účastník Serie A obsadil v tabuľke druhé miesto, keď na víťaza skupiny FC Liverpool stratil dva body. Krátko pred rozhodujúcim momentom musel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy domáci stredopoliar Ryan Gravenberch, keď úmyselne v súboji fauloval protihráča. Atalanta vyhrala aj piaty zápas na ihrisku súpera v LM v sérii, pritom mužstvu trénera Giana Piera Gasperiniho na postup stačil aj bod. „Dosiahnutie postupu do osemfinále je výnimočný úspech. A v tejto sezóne je cennejší ako vo vlaňajšej, pretože FC Liverpool aj Ajax Amsterdam sú tradičné veľmoci. Defenzívne sme pracovali výborne a potom sme sa sústredili na brejky. V záverečných minútach nám to vyšlo a podľa môjho názoru zaslúžene. Dokázali sme, že v Európe môžeme zvíťaziť nad každým,“ povedal Gasperini pre Sky Sport Italia.

V minulej sezóne sa debutant z Bergama senzačne prebojoval do portugalskej štvrťfinálovej bubliny. V nej mal na lopate neskoršieho finalistu Paríž St. Germain, nad ktorým viedol 1:0, ale inkasoval až dva góly v nadstavenom čase. Štvornásobný európsky šampión Ajax z uplynulých ôsmich pokusov postúpiť do osemfinále zlyhal až sedemkrát. Trénerovi domácich Erikovi ten Hagovi chýbali zranení Daley Blind, David Neres a Lassina Traore.