Radosť hráčov Trnavy po strelení gólu, foto:tasr

Jarná časť Fortuna ligy odštartovala sobotňajšou dohrávkou 18. kola, v ktorej futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v Zlatých Moravciach 4:2.

Michal Gašparík, ktorý v zime nahradil pri kormidle Norberta Hrnčára, absolvoval vydarený trénerský debut v najvyššej súťaži. Tento súboj sa mal pôvodne odohrať 16. decembra, ale pre nedostatočný počet negatívne testovaných hráčov v tíme trnavského Spartaka ho odložili.

Sumár zápasu:

Úvod stretnutia vyšiel lepšie ViOn-u. Bežala 12. minúta, Grozdanovski zo stredového kruhu uvoľnil Hrnčára, ktorý zoči-voči Rusovovi strelou k ľavej žrdi otvoril gólový účet zápasu. Po štvrťhodine hry, po Čögleyovom centri sprava Balaj neprekvapil trnavského brankára. Vyrovnanie priniesla 25. minúta, Saymonov center z pravej strany poslal za chrbát Chovana Bukata. Skóre sa opäť zmenilo po polhodine, Tóthov center Balaj hlavou prehodil na Kyziridisa, ktorý s istotou poslal domácich druhýkrát do vedenia.

Tréner Trnavy M. Gašparík hodnotí zápas s Vionom:

Gólová prestrelka pokračovala aj v ďalšom priebehu. Kolesár posadil center na hlavu Bukatu, ktorý prekonal Chovana – 2:2. V nadstavenom čase prvého dejstva rýchlu kontru Spartaka zakončil gólovou strelou k žrdi Bamidele Isa a hostia prvýkrát viedli. Do druhého polčasu lepšie vystúpili „andeli“ a v 48. minúte viedli už o dva góly. Po zákroku Chrena na Saymona premenil pokutový kop Twardzik. Od tohto momentu si domáci vytvorili platonickú prevahu, ktorá však k úspechu neviedla.

V 66. minúte vyskúšal šťastie Balaj, ktorého prudká strela tesne minula cieľ. V 84. minúte bol blízko ku kontaktnému gólu Kovaľ, jeho strelu vytesnil jeden z obrancov hostí. V 90. minúte mohol víťazstvo Spartaka prikrášliť striedajúci Iglesias, ktorého strelu z päťky Chovan reflexívne vyrazil.