eReport.sk
TV Markíza vyrobila prvého virtuálneho moderátora ako upozornenie na to, čo dnes dokáže umelá inteligencia. Bielik nadšený nie je.
Peter Bielik, Foto: z videa relácie Téma dňa, TA3

Progresívci sa tešia z toho, ako dopadol Attila Végh. Peter Bielik sa známeho športovca zastal


Peter Šebo, progresívny zakladateľ reklamnej agentúry PS:Digital sa teší z toho, že spoločnosti začali rušiť spolupráce so športovcom Attilom Véghom. Prečo je to podľa neho oprávnené? Pretože podľa neho „rozpráva sprostosti“. Známeho športovca sa na sociálnej sieti LinkedIn zastal Peter Bielik.

Liberáli sa tešia z neúspechov A. Végha

Majiteľ reklamnej agentúry si ani sám pred sebou a samozrejme ani verejne nie je ochotný pripustiť, že dôvodom sú politické názory známeho športovca. K ukončeným spoluprácam s Véghom napísal na sieti LinkeIn toto:  „Prečo sa všetci tešíme, že Attilovi rušia spolupráce? Pretože podporil a pravdepodobne aj volil kandidáta, ktorý nám nie je sympatický? A urobili sme si „skúšku Ficom“? Renault, Pierre Baguette, dnes už aj Corgoň… Majú na to plné právo a dokonca som presvedčený, že to primárne ani nespravili kvôli jeho politickému názoru. Minimálne tí ostatní dvaja, keďže Renault sa k tomu dosť neprofesionálne priznal,“ napísal P. Šebo.

Potom pokračuje vo vysvetľovaní: „Nechápte ma zle. Ak sa spolupráce s ním ukončujú preto, že sa nevie správať, rozpráva sprostosti v rozhovoroch a uráža ľudí okolo seba, je to za mňa správna reakcia. Každá značka má právo povedať, komu bude platiť za to, aby ju zviditeľňoval a aby sa ňou spájal. A keď dospeje k presvedčeniu, že už si to viac nepraje, môže vypovedať zmluvu. Ktorákoľvek strana,“ píše liberálny zakladateľ reklamnej agentúry.

Následne už len vysvetľuje, prečo sa teda vlastne bratislavskí liberáli tešia. Dôvodom, podľa jeho vlastných slov je to, že Végh sa nevhodne vyjadroval. A majiteľ reklamky tvrdí, že aj s kandidátom, ktorý by volil Korčoka, by značky spoluprácu rozväzovali, ak by mal nevhodné vyjadrenia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Erik Kaliňák

„Pomôže nám skúška Ficom: Keby to bolo naopak a nejaký umelec/ influencer/ celebrita by podporil/a toho „nášho kandidáta“. Následne by dal plný emócií ešte pár nevhodných vyjadrení médiám. No a potom by s ním začali ukončovať spoluprácu konkrétne značky KVÔLI JEHO POLITICKÉMU NÁZORU a nie preto, že sa správa ako d*bil, reagovali by sme rovnako?

Alebo by sme sa rozhorčovali nad nespravodlivosťou a vyhlasovali koniec demokracie na Slovensku? Tešili by sme sa, pretože sa ukázalo, že je to nevhodný typ na ambasadoring alebo by sme sa nevedeli odpútať od „politiky“, ktorá je za tým? Takže do tretice: Prečo sa tešíme? Lebo ho značky trestajú za „nesprávny“ politický názor alebo preto, že konečne prekukli, že okrem výtlaku im nič hodnotné neprináša? Dúfam, že správne je B…“ uzavrel Peter Šebo.

Čo odpísal Peter Bielik?

Na jeho príspevok zareagoval známy moderátor Peter Bielik. V komentári mu odpísal takto: „Ak vezmete do úvahy časové súvislosti je jasné, že odpoveď je A. On trieskal dve na tri vždy (pani Palúchová, neviem aký slovný prejav by ste očakávali od profesionálneho bitkára), ale spoluprácu s ním zrušili až po voľbách, keď nepodporil toho správneho kandidáta. Je to zrejmé aj s komunikácie Renaultu o tom, že stoja na „inej strane“,“ napísal Peter Bielik.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Progresívci sa tešia z toho, ako dopadol Attila Végh. Peter Bielik sa známeho športovca zastal

Odoberať
Upozorniť na
35 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: