Zsolt Kalmár v súboji o loptu, foto:tasr

Slovan má pred DAC naďalej náskok päť bodov, jeden duel museli odložiť

Futbalisti majstrovského Slovana Bratislava vstúpili do jarnej časti Fortuna ligy remízou v sobotnom dueli 19. kola na ihrisku MFK Ružomberok 0:0.

Slovan má päťbodový náskok

Na čele tabuľky majú naďalej päťbodový náskok pred Dunajskou Stredou, ktorá brala rovnako bod po výsledku 3:3 v Trenčíne. Trenčín viedol po prvom polčase už o dva góly, keď svoj premiérový zásah v najvyššej súťaži dosiahol pri debute 17-ročný Lucas Demitra, syn tragicky zosnulého slovenského hokejistu Pavla Demitru.

DAC odvrátil prehru

Favorizovaní hostia po prestávke v priebehu štyroch minút vyrovnali a hoci v 70. minúte Hamza Čatakovič poslal AS opäť do nśkoku, aspoň bod pre DAC zachránil v piatej minúte nadstavenia Eric Ramirez z penalty. Na tretej priečke je s 12-bodovým mankom na lídra MŠK Žilina po triumfe nad Zlatými Moravcami 4:1. Vyhral aj v tabuľke štvrtý Spartak Trnava, doma si poradil so Senicou 1:0.

Sereď s Nitrou odložili

Sobotný zápas medzi ŠKF Sereď a FC Nitra odložili pre nespôsobilý terén. Uskutoční sa v náhradnom termíne v utorok 23. februára o 14.00 h na štadióne FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.