tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Paulína a Ivona Fialkové, foto:biatlonsr

Sestry Fialkové: Chceme štartovať na MS v Pokljuke!

Slovenské biatlonistky Paulína a Ivona Fialkové chcú napriek zdravotným problémom po prekonaní ochorenia COVID-19 štartovať na februárových MS v slovinskej Pokljuke. Uviedli to v rozhovore pre portál slovenskybiatlon.sk.

Fialkové po pretekoch 5. kola Svetového pohára v Oberhofe, kde Ivona v šprinte získala pre slovenské farby prvé body do hodnotenia seriálu v tejto sezóne, prerušili sezónu. Obe totiž po prekonaní ochorenia trápili zdravotné problémy a nemohli podávať plnohodnotné výkony. Po absolvovaní ďalších vyšetrení a konzultáciách s lekármi sa rozhodli, že vrchol sezóny by chceli absolvovať. Majstrovstvá sveta sú na programe od 9. do 21. februára. „Rozhodli sme sa, že to nevzdáme, skúsime to a zabojujeme,“ povedala Ivona Fialková pre slovenskybiatlon.sk o ich účasti na svetovom šampionáte.

„Nemôžeme však už očakávať to, čo sme očakávali pred sezónou. Vyjadrenia lekárov sú jasné, že zázraky sa nestanú. Môžeme teda aspoň urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme podali aspoň nejaký solídny výkon. Rozhodli sme sa, že to skúsime.“ Ivona potrebuje pretekať a preto sa rozhodla štartovať pred MS aj na majstrovstvách Európy, ktoré sú na programe v poľskom stredisku Duszniki-Zdrój koncom januára. Plánuje tam absolvovať šprint a stíhacie preteky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sestry Fialkové: Chceme štartovať na MS v Pokljuke!

Aktuálne v kategórii

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku