Juraj Kucka, foto: tasr

Juraj Kucka gólom rozhodol o remíze Parmy so Speziou

Zápas v Parme mal byť papierovo vyrovnaný a priebeh zápasu ukázal, že papierové predpoklady boli v tomto prípade neomylné. V súboji tímov z nižšej polovice tabuľky nebola núdza o šance, hralo sa na úrovni zo strany na stranu.

Spezia si v priebehu prvého polčasu trochu prekvapivo dokázala vypracovať dvojgólový náskok po góloch Chabota a Abudelu. Parma však preukázala odhodlanie a napriek zlej forme tím zabojoval o body. Ešte v priebehu prvého polčasu sa podarilo znížiť stopérovi Parmy Gagliolovi na 1:2. Nasledovala dlhá perióda bez gólového zásahu.

Kucka bol v zápase veľmi aktívny a v záverečnej dvadsať-minútovke dokázal vytvoriť niekoľko sľubných príležitostí. Streliť gól sa mu podarilo v hodine dvanástej, keď v nadstavenom čase druhého polčasu premenil penaltu a rozhodol tým o výsledku zápasu.

Táto remíza môže Parme vrátiť stratenú formu a Speziu môžu dva stratené body naopak veľmi mrzieť, keďže sa jej záverečný tlak podarilo takmer ubrániť a súper udrel až v hodine dvanástej.