eReport.sk
slovenská lyžiarka Petra Vlhová, foto:tasr

VIDEO Fantastické slalomové víťazstvo Petry Vlhovej: Dostala sa na čelo Svetového pohára!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová fantasticky vyhrala dnešný slalom Svetového pohára vo švédskom Are. Po suverénnom 1. kole, v druhej jazde rozhodla o famóznom víťazstve, vďaka času 1:45.16. Na druhom mieste skončila Rakúšanka Liensbergerová. Tretia priečka patrí jej najväčšej rivalke Mikaele Shiffrinovej.

12 víťazstiev v slalome

Dvadsaťpäťročná Slovenka si z dvadsiatich úspechov pripísala v tejto disciplíne tucet. Na čelo hodnotenia prestížneho seriálu sa dostala o 64 bodov pred Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú, ktorá vo Švédsku absentuje a sústredí sa na budúcotýždňové finále SP v Lenzerheide. Vlhová vyhrala štvrtý slalom v tejto sezóne po dvoch triumfoch v Levi a jednom v Záhrebe. V klasifikácii disciplíny si upevnila vedenie, pred Shiffrinovou má náskok 85 bodov a je blízko k obhajobe malého glóbusu. Radovala sa v druhých pretekoch SP za sebou po obrovskom slalome v Jasnej, počet svojich pódiových umiestnení zvýšila na 44.

Jazda Petry Vlhovej v 1. kole:

https://youtu.be/eWLn0MTHEZY

Zdroj: yt/skifans

Vlhová sa vrátila na miesto, kde to všetko začalo

Vlhová v červenom drese odštartovala prvý z dvoch slalomov vo švédskom stredisku, kde v roku 2015 slávila svoje premiérové víťazstvo v pretekoch SP, s číslom 1. Od úvodných bránok sa pustila agresívne, na mäkšej podložke sa na rytmickej trati s terénnymi vlnami snažila o krátke zábery. Vypracovala si značný náskok, viedla o 41 stotín sekundy pred Shiffrinovou, priebežne tretia bola Liensbergerová s odstupom 0,57 s. Úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne Liensbergerová spravila v prvom kole dve viditeľnejšie chyby

Petra Vlhová si pripísala svoje 20. víťazstvo – Foto: tasr

.

Shiffrinovej chýbalo viac „šťavy“

Shiffrinová išla typicky čisto, no najmä v dolnej pasáži jej chýbalo viac šťavy. Pod sekundu sa zmestila už jedine Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá na štvrtej pozícii zaostala 0,68 s.Česká reprezentantka Martina Dubovská, ktorá žije v Liptovskom Mikuláši, sa prvýkrát v kariére predstavila v žrebovanej skupine 8-15. Trať sa však rýchlo rozbíjala a už s číslom 9 sa musela popasovať s nerovnosťami. Figurovala na ôsmej priečke s mankom 1,75 s na líderku. V druhom kole bola zjazdovka ešte zničenejšia a lyžiarky si museli dávať pozor na ryhy. Trať navyše bola menej rytmická s viacerými zatvorenými bránkami. Dubovská išla príliš opatrne na úkor dynamického poňatia a vo výsledkovej listine klesla na trinástu pozíciu

slovenská lyžiarka Petra Vlhová – Foto: fb/fisalpine

Trať v 2. kole bola značne opotrebovaná

Najlepšie pretekárky aj v týchto náročných podmienkach nachádzali spôsoby, ako zrýchľovať. Holdenerovú na čele vystriedala Liensbergerová, Shiffrinová urobila vo vrchnej pasáži veľkú chybu a takmer vypadla, situáciu však dokázala ustáť. Stratu rytmu a rýchlosti už nedohnala a zaradila sa za Liensbergerovú. Vlhová na prvom medzičase zvýšila náskok na vyše sedem desatín, potom to už bol boj s traťou, ktorý až do cieľa zvládla v zelených číslach.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fantastické slalomové víťazstvo Petry Vlhovej: Dostala sa na čelo Svetového pohára!

Aktuálne v kategórii

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti