eReport.sk
Petra Vlhová, foto:tasr

Vlhová v St.Antone napokon na 12. mieste, víťazstvo pre Goggiovú

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v zjazde v rakúskom St.Antone, skončila po solídnej jazde, ktorú zakončila s časom 1.25.76 na 12. priečke.

Prvou skončila talianska pretekára Sofia Goggiová s časom 1.24.06, slovenská lyžiarka stratila na Talianku 1,70 s. Vlhová obsadila v prvých dvoch zjazdoch zimy vo Val d’Isere 26. a 33. miesto. Medzi prestížnymi slalomami v Záhrebe a Flachau sa rozhodla absolvovať aj rýchlostný víkend v Rakúsku, kde jej technickejšia trať mohla vyhovovať viac ako vo francúzskom stredisku. Odstupmi za najrýchlejšími lyžiarkami to potvrdila už v tréningoch. V pretekoch sa so štartovým číslom 18 po dojazde zaradila na desiatu pozíciu, predstihli ju ešte dve súperky, no vybojovala si 22 bodov a dosiahla jasne najlepšie umiestnenie v tejto disciplíne v ročníku.

„Celkom som spokojná, boli tam trošku chybičky, ale keď to zhrniem, veľmi sa teším, že mám body. Vždy si verím v čo najlepší výkon, ale v zjazde je to ťažšie, lebo je veľmi veľa rýchlych pretekárok. Verila som v umiestnenie v elitnej desiatke, mohla som sa tam dostať, ale drobné chybičky ma to stáli. V porovnaní s Val d’Isere, kde to pre mňa bolo veľmi náročné, mi tento zjazd sadol, je technický, točivý. Veľmi sa mi páčil, aj keď tam boli pasáže, na ktoré som si musela dať pozor. Musím sa vyjazdiť a dať dokopy rýchlosť s technikou, myslím si, že každými pretekmi by to mohlo byť lepšie,“ povedala Vlhová pre RTVS. V nedeľu o 11.30 h na ňu čaká super-G.

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vlhová v St.Antone napokon na 12. mieste, víťazstvo pre Goggiovú

Aktuálne v kategórii

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti