Petra Vlhová, foto:tasr

Petra Vlhová v obráku tesne pod pódiom, zvíťazila Bassinová

Dvadsaťpäťročnej slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej dnes tesne uniklo pódium v obrovskom slalomu na trati v Krajnskej Gore. Po 1. kole Slovenka figurovala na 3. mieste, po druhej jazde si pohoršila o jednu priečku a skončila tak na celkovom 4. mieste. Víťazkou sa stala Talianka Marta Bassinová.

Vlhová sa postavila na trať 2. kola ako 12. v poradí. Zľadovatela dráha robila problém všetkým pretekárkam a Slovenka výnimkou nebola. Po pár drobných chybách, napokon obsadila „len“ 4. miesto s časom 2:13.48, pódium jej tak tesne uniklo. „Necítila som sa v tom celkom ideálne a trocha som sa v tom trápila, zhoršila som sa o jedno miesto, zajtra je nový deň, musím si oddýchnuť a ísť ďalej“ povedala sklamaná Vlhová v rozhovore pre média. Najväčšia Petrina rivalka, Američanka Mikaela Shiffrinováá obsadila až 6. priečku.

Petra Vlhová je momentálne najlepšou lyžiarkou na svete o čom svedčí aj jej postavenie v rebríčku Svetového pohára, keď figuruje na 1. mieste so 749 bodmi. Pred druhou Michelle Gisinovou má náskok 124 bodov. Dvadsaťštyriročná Bassinová dosiahla štvrté víťazstvo na podujatiach SP, všetky má na konte v tejto disciplíne. V tejto sezóne sa radovala už tretíkrát zo štyroch súťaží, keď uspela aj na úvod zimy v Söldene a v prvom z dvoch „obrákov“ v Courcheveli. So ziskom 300 bodov sa obliekla do červeného dresu líderky hodnotenia disciplíny. Worleyová z priebežnej piatej pozície zašla najlepší čas druhého kola.