Slovenská 21, foto:instagram

Slovenská 21-ka zdolala v poslednom zápase kvalifikácie Lichtenštajnsko vysoko 6:0

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov uzavreli kvalifikáciu ME 2021 domácim víťazstvom. V utorňajšom záverečnom stretnutí 2. skupiny v Nitre zdolali Lichtenštajnsko vysoko 6:0. V tabuľke obsadili štvrtú priečku so ziskom 12 bodov a nepostúpili na budúcoročný finálový turnaj do Maďarska a Slovinska.

Mladí Slováci sa chceli s kvalifikáciou rozlúčiť domácim víťazstvom nad outsiderom skupiny. Do vedenia sa dostali už v 5. minúte, keď Almásiho hlavičku ešte zneškodnil hosťujúci brankár Vanoni, no Kadák z dorážky otvoril skóre. Dvojgólový náskok si domáci vypracovali o štyri minúty neskôr po vlastnom góle Unterrainera. Slovensko bez problémov potvrdzovalo úlohu favorita tohto duelu, po vyše polhodine hry upravil na rozdiel triedy Almási, ktorý sa presadil po centri z rohového kopu.