eReport.sk
Legendárny Bobby Charlton zomrel vo veku 86 rokov
Bobby Charlton (uprostred) hrá za zvyšok Európy proti Škandinávii v exhibičnom futbalovom zápase, foto:tasr/ap

Legendárny Bobby Charlton zomrel vo veku 86 rokov

Bývalý anglický futbalista Bobby Charlton zomrel vo veku 86 rokov. Úmrtie legendárneho hráča v sobotu potvrdila jeho rodina. Informovali o tom agentúry AP i DPA.

Charlton, jeden z najlepších futbalistov anglickej i svetovej histórie, trpel v uplynulých rokoch demenciou. „S veľkým smútkom zdieľame správu, že v skorých sobotných hodinách nás v pokoji opustil Sir Bobby. Bol obklopený svojou rodinou,“ citovala DPA z vyhlásenia Charltonovej rodiny.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. My nekradneme!

Kariéra spojená najmä s Manchestrom United

Profesionálna kariéra niekdajšieho ofenzívneho stredopoliara bola spojená prevažne s Manchestrom United, v ktorom pôsobil v rokoch 1956 až 1973. S „červenými diablami“ oslavoval tri tituly v anglickej Premier League (1957, 1965, 1967), zisk Pohára FA (1963) či triumf v Európskom pohári majstrov (1968). So 606 odohranými zápasmi bol rekordér klubu, jeho zápis prekonal až ďalší legendárny futbalista United Ryan Giggs. Charlton bol vo veku 20 rokov účastník najväčšej tragédie v histórii klubu – prežil mníchovskú leteckú katastrofu zo 6. februára 1958, pri ktorej zahynulo osem hráčov.

Bobby Charlton. Foto: wikipedia

Charlton bol dlhé roky oporou anglickej reprezentácie. Bol kľúčový hráč tímu, ktorý získal titul na domácich MS 1966. V tom istom roku dostal aj Zlatú loptu pre najlepšieho futbalistu sveta. V roku 1994 mu bývalá britská kráľovná Alžbeta II. udelila rytiersky titul Sir.

Zdroj: teraz.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Legendárny Bobby Charlton zomrel vo veku 86 rokov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej