Brankár Barcelony Ter-Stegen, foto:ig/barca

Hrdinom Barcelony brankár ter Stegen: Postup sme si zaslúžili

Postup futbalistov FC Barcelona do nedeľňajšieho finálového súboja o španielsky Superpohár zariadil brankár Marc-Andre ter Stegen.

Katalánci v stredajšom prvom semifinále v Cordobe zdolali Real Sociedad San Sebastian v rozstrele z jedenástich metrov 3:2, keď v riadnom čase a po predĺžení bol stav nerozhodný 1:1. Dvadsaťosemročný Nemec sa dvoma kľúčovými zákrokmi na konci predĺženia a dvoma zlikvidovanými jedenástkami v rozstrele stal hrdinom duelu. Barcelona bez zraneného Lionela Messiho viedla od 39. minúty po presnom zásahu Frenkieho de Jonga, súper vyrovnal v druhom polčase zásluhou Mikela Oyarzabala z pokutového kopu. Ďalší gól už nepadol ani v predĺžení a v rozstrele potom Real Sociedad nezvládol prvé tri svoje pokusy.

De Jong a Antoine Griezmann síce rovnako neuspeli v drese Barcelony, ale rozhodujúci pokus na 3:2 premenil Ricard Puig. Ter Stegen na konci extračasu eliminoval dve nebezpečné strely striedajúceho Adnana Januzaja. V samotnom rozstrele zlikvidoval pokusy Jona Bautistu a Oyarzabala. Oyarzabal tak prišiel o sériu 16 premenených penált za sebou. „Vždy sa snažím odovzdať sto percent. Som veľmi šťastný a hrdý na mužstvo za to, ako bojovalo. Myslím si, že sme si to víťazstvo zaslúžili,“ citovala Nemca agentúra AP.