Biatlon, foto:tasr

Holund triumfoval na 15 km v intervalovom štarte, Nóri brali všetky medaily

Nórsky bežec na lyžiach Hans Christer Holund získal zlatú medailu v stredajších pretekoch na 15 km voľne s intervalovým štartom na majstrovstvách sveta v severských disciplínach v Oberstdorfe.

Triumfoval s jednoznačným náskokom 20,2 sekundy pred krajanom Simenom Hegstadom Krügerom, dominanciu Nórov potvrdil na treťom mieste Harald Östberg Amundsen (+35,6). Tridsaťdvaročný Holund pridal do zbierky druhé zlato zo svetových šampionátov, v roku 2019 na MS v Seefelde vyhral preteky na 50 km voľne s hromadným štartom. Minulý víkend bol v skiatlone bronzový. V oblačnom počasí s teplotou nad desať stupňov Celzia síce začal pomalšie, ale postupne sa dral v poradí dopredu.

Po tretine trate mu patrila štvrtá priečka s mankom 6,3 sekundy na topfavorita Rusa Alexandra Boľšunova, ktorý bol na medzičasoch dlho na čele, ale záverečných päť kilometrov nezvládol, výrazne spomalil a prepadol sa tesne za stupne víťazov na 4. miesto so stratou 43,7 s. Naopak, Holund už od polovice vládol všetkým meraným úsekom, náskok zvyšoval a s prehľadom si ho udržal do cieľa.