Európska Liga, foto: shutterstock

Tréner Slávie oslavuje výhru nad Bayerom Leverkusenom

Futbalisti Slavie Praha si vo štvrtkovom zápase C-skupiny Európskej ligy proti nemeckému Bayeru Leverkusen pripísali prvé body do tabuľky za víťazstvo 1:0. Hrdinom duelu, ktorý poznačilo vylúčenie hosťujúceho Karima Bellarabiho už v 22. minúte, sa stal striedajúci útočník Peter Olayinka.

Dvadsaťštyriročný Nigérijčan prišiel na ihrisko v 61. minúte. V tom čase sa už v pražskom Edene hralo iné stretnutie, než aké predpovedali papierové prognózy. „Zápas sa začal presne tak, ako sme očakávali. Išli sme doňho s určitou stratégiou, ktorú chlapci plnili do bodky. Po vylúčení Bellarabiho sa však všetko otočilo,“ povedal tréner domácich Jindřich Trpišovský. Stredopoliar hostí išiel neskoro do súboja s Lukášom Provodom, za čo dostal červenú kartu už v 22. minúte stretnutia. „Bol to zbytočný faul,“ okomentoval zákrok svojho zverenca v strede ihriska tréner Peter Bosz.

Odvtedy boli na koni domáci. „Potrebovali sme streliť gól, no súčasne sme si museli dávať pozor na súperove krídla, ktoré majú bleskový prechod do útoku a pravidelne robia problémy aj špičkovým tímom v Bundeslige. Len ťažko sme sa dostávali do šancí, boli sme netrpezliví a navyše sme nepremenili penaltu,“ zhodnotil Trpišovský.

Loptu si po faule na Olayinku postavil v 65. minúte na biely bod Nicolae Stanciu, no ani na dvakrát nedokázal prekonať slovenského rodáka Lukáša Hrádeckého v bránke hostí. Desať minút pred koncom po rohovom kope Stanciua z pravej strane rozhodol hlavičkou o víťazstve domácich Olayinka.

Zdroj: tasr,