tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračné foto:shutterstock

Fanúšikovia sa po dlhej dobe vrátia na štadióny: Má to však viacero háčikov!

Od pondelka 3. mája platí vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorá upravuje organizáciu hromadných podujatí aj športového charakteru. Vo všetkých prípadoch, kedy vyhláška stanovuje podmienku negatívneho testu na ochorenie COVID-19.

ÚVZ v pondelok popoludní poskytol podrobnejšie stanovisko k informáciám, ktoré sa týkajú organizovania športových hromadných podujatí v prípade profesionálnych súťaží vo vybraných športoch s prítomnosťou obecenstva. „Na športových hromadných podujatiach v prípade profesionálnych súťaží vo vybraných športoch je možná za dodržaných protiepidemických opatrení len prítomnosť fanúšikov z domáceho tímu, ktorí sa preukážu negatívnym výsledkom PCR alebo LAMP testu nie starším ako 36 hodín a zároveň negatívnym antigénovým testom nie starším ako 12 hodín.“

Štadióny na Slovensku môžu po dlhej dobe hostiť fanúšikov – Foto: tasr

V prípade, že fanúšik z domáceho tímu je zaočkovaný alebo prekonal COVID-19, môže sa preukázať dokladom, ktorý to potvrdzuje, no ten nahradí iba povinnosť preukazovať sa negatívnym antigénovým testom nie starším ako 12 hodín,“ uvádza sa v stanovisku. Účasť divákov na ostatných športových podujatiach naďalej nie je možná. K umožneniu konania športových hromadných podujatí v prípade profesionálnych súťaží vo vybraných športoch za prítomnosti obecenstva sa pristúpilo v rámci pilotného projektu prevádzkovania hromadných podujatí počas pandémie, ktorý bude následne vyhodnocovaný.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fanúšikovia sa po dlhej dobe vrátia na štadióny: Má to však viacero háčikov!

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku