eReport.sk
WA 29 Cervia - Kolumbijský cyklista Fernando Gaviria z tímu SAE Team Emirates s ochranným rúškom prichádza na štart 13. etapy 103. roèníka Giro d'Italia v piatok 16. októbra 2020. Poèas druhého vo¾ného dòa na cyklistickom Giro d'Italia sa objavili dva ïalšie pozitívne testy na koronavírus, jedným z nakazených je kolumbijský šprintér Fernando Gaviria z tímu UAE Emirates. Nakazil sa aj zamestnanec AG2R La Mondiale. Gaviria okamžite zamieril do karantény a na Gire skonèil. FOTO TASR/AP Cyclist Fernando Gaviria wears a face mask to curb the spread of COVID-19 as he attends the 13th stage of the Giro d'Italia cycling race, from Cervia to Monselice, Italy, on Friday, Oct. 16, 2020. Colombian sprinter Gaviria is the latest cyclist to test positive for the coronavirus and be withdrawn from the Giro d’Italia. Gaviria and a staff member for Team AG2R La Mondiale were the only positives out of 492 tests carried out Sunday and Monday, Oct. 19, 2020. (Marco Alpozzi/LaPresse via AP)

Cyklistika: Na Giro d’italia ďalšie dva pozitívne testy, Gaviria z UAE Emirates skončil


Počas druhého voľného dňa na cyklistickom Giro d’Italia sa objavili dva ďalšie pozitívne testy na koronavírus, jedným z nakazených je kolumbijský šprintér Fernando Gaviria z tímu UAE Emirates. Nakazil sa aj zamestnanec AG2R La Mondiale.
      

Gaviria okamžite zamieril do karantény a na Gire skončil. „Po výsledku testu išiel do karantény, cíti sa dobre je úplne asymptomatický,“ potvrdil tím v oficiálnom komuniké. Dvadsaťšesťročný cyklista bol pozitívne testovaný na koronavírus aj v marci.
      

V pondelok vykonali na Gire 492 testov. Nezopakovala sa situácia z prvého voľného dňa, keď po pozitívnych testoch skončil na podujatí tímy Jumbo-Visma i Mitchelton-Scott. Preteky vtedy opustili aj kandidáti na celkové prvenstvo Brit Simon Yates a Holanďan Steven Kruijswijk, tretí v predchádzajúcej edícii.

Zdroj a foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cyklistika: Na Giro d’italia ďalšie dva pozitívne testy, Gaviria z UAE Emirates skončil

Aktuálne v športe

Futbal, hokej