eReport.sk
Ilustračné foto atletika, foto: tasr

Atletika: Doping v športe nemá miesto, Rus dostal trest až na štyri roky


Ruský chodec Maxim Krasnov dostal štvorročný trest za doping. V jeho tele objavili zakázané látky erytropoetín a fonturacetam. Krasnov obsadil na národnom šampionáte vo Voronove štvrtú priečku na 20 km trati.

Opačný prípad nastal u obvineniach z porušenia dopingových pravidiel voči úradujúcej majsterke sveta v behu na 400 metrov Salwe Eid Naserovej z Bahrajnu zamietla disciplinárna komisia Svetovej atletiky (WA). Informovala o tom v utorok Jednotka pre integritu atletiky (AIU).
      

Dvadsaťdvaročnej Naserovej v júni pozastavili činnosť, pretože celkovo až štyrikrát porušila povinnosť ohlásiť miesto svojho pobytu, z toho trikrát nebola k dispozícii na antidopingovú kontrolu. Disciplinárka však po vyšetrovaní prípadu nepotvrdila vynechaný test z apríla 2019, takže bežkyňa neporušila pravidlo o troch testovacích absenciách v priebehu 12 mesiacov. Zostane tak bez trestu, hrozil jej dvojročný dištanc. AIU uviedla, že sa proti tomuto verdiktu môže odvolať na Športový arbitrážny súd (CAS).
     

Naserová získala zlato na MS 2019 v katarskej Dauhe tretím najlepším výkonom histórie (48,14 s). Na konte má tiež striebro z MS 2017 v Londýne.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Atletika: Doping v športe nemá miesto, Rus dostal trest až na štyri roky

Aktuálne v športe

Futbal, hokej