eReport.sk
Anton Siekel, foto:tasr

Anton Siekel povedie SOŠV aj ďalšie štyri roky, suverénne pozíciu obhájil


Anton Siekel povedie Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) aj v ďalšom volebnom období. Rozhodlo o tom 60. valné zhromaždenie SOŠV v Bratislave, Siekel kandidoval na prezidentský post ako jediný.

Siekela zvolili na štyri roky v novembri 2016 po olympijských hrách v Riu de Janeiro, ďalšie voľby sa mali konať vlani v novembri po hrách v Tokiu. No keďže svet zasiahla pandémia koronavírusu, predĺžil sa aj olympijský cyklus a voľby presunuli na ďalší rok. Okrem prezidenta zvolilo valné zhromaždenie aj členov výkonného výboru, predsedu dozornej rady a zároveň kontrolóra SOŠV, členov dozornej rady, ombudsmana a aj individuálnych členov SOŠV.

Právo hlasovať mali len členovia SOŠV, 81 právnických a 11 fyzických osôb. Uznášaniaschopnosť valného zhromaždenia bola 97 percentná. Delegáti spolu disponovali 124 hlasmi, keďže v súlade so stanovami mali zväzy olympijských športov dva hlasy. Siekel získal 108 hlasov od 32 olympijských športových zväzov a 44 neolympijských.

Zástupcovia 10 členských subjektov (4+6) so 14 hlasmi sa zdržali hlasovania. Aj na funkciu ombudsmana bol len jeden kandidát a to doterajší ombudsman Ľubomír Fogaš. Na zvolenie potreboval získať nadpolovičnú väčšinu hlasov prítomných delegátov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Anton Siekel povedie SOŠV aj ďalšie štyri roky, suverénne pozíciu obhájil

Aktuálne v športe

Futbal, hokej