tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Slovenská lyžiarka, koniec trénera, Brat otvorene o jeho konci
Petra Vlhová s bratom Borisom, foto:ig/b.v.

Brat Petry Vlhovej otvorene o Magoniho konci: Bolo toho viac!

Petra Vlhová (25) zakončila v roku 2021 svoju najlepšiu sezónu v kariére. Zaknihovala historický úspech nie len pre seba, ale aj pre celé Slovensko, keď sa dokázala stať celkovou víťazkou seriálu Svetového pohára v alpskom lyžovaní a získať veľký krištáľový glóbus. Preto bolo o to viac šokujúce, keď Vlhová ukončila spolupráca s jej dlhoročným trénerom Liviom Magonim.

Petrin brat Boris Vlha v rozhovore pre portál šport.aktuality.sk vysvetlil ako to vlastne so situáciou okolo jeho sestry a 57-ročného Taliana bolo. Nič nenasvedčovalo tomu, že by sa mali ich cesty rozdeliť, o to viac to všetkých šokovalo, keď sa tak naozaj stalo. Vzťah medzi slovenským lyžiarskym klenotom a talianskym búrlivákom naštrbil kontroverzný rozhovor pre jedno z talianskych médií. V ňom Magoni prirovnal Petru Vlhovú k železu a velebil skôr jej veľké rivalky. Podľa Borisa však rozhovor nebol hlavným dôvodom ich spoločného konca.

Petra Vlhová s bratom Borisom

Foto: ig/petravlhova

„Ťažko sme to znášali. Už sme sa ale nad to povzniesli. Nechcem sa k tomu veľmi vyjadrovať. Skončili sme jednu peknú päťročnú éru. Prišlo by to tak či tak. Bolo toho moc, Peťa bola na limite. Koniec nebol kvôli článku, ktorý bol publikovaný s Liviom. Ten bol už len ako perlička na záver,“ povedal Boris Vlha v rozhovore.

Livio Magoni bol dlhoročným trénerom Petry Vlhovej – Foto: tasr

Novým trénerom rodáčky z Liptovského Mikuláša by mal byť s istotou niekto zo zahraničia „Pracujem na tom s Mateom, s našim talianskym servisákom. Máme niečo rozrobené, píšu mi viacerí špičkoví tréneri. Chceme to uzavrieť do konca apríla.“ 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Brat Petry Vlhovej otvorene o Magoniho konci: Bolo toho viac!

Aktuálne v kategórii

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku