tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Robert Fico na snímke z videa.
Robert Fico na snímke z videa. Zdroj: yt/smer-sd

VIDEO Fico drsne analyzoval: Takýto potápajúci sa koráb a utekajúce potkany si ľudia nezaslúžia!

„Špekulujú, rátajú hlasy poslancov,“ konštatoval na adresu slovenských médií šéf Smeru Robert Fico. Podľa trojnásobného expremiéra sa novinári na Slovensku snažia za každú cenu zachrániť súčasnú vládu, čo on považuje za trápne. „Nerobia to, čo by mali. Mali by otvorene priznať, čo to máme preboha za vládu, a čo v skutočnosti Slovensko potrebuje,“ kritizoval zástupcov siedmej veľmoci predseda najsilnejšej opozičnej parlamentnej strany.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
 2. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
 3. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
 4. Eduard Heger
 5. Zuzana Čaputová
 6. Poslanec Peter Pčolinský a jeho stranícky šéf Boris Kollár (obaja Sme rodina).
 7. Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)
 8. Igor Matovič, predseda OĽANO
 9. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.
 10. Veronika Remišova (Za ľudí).
 11. Veronika Remišová na snímke z videa.
 12. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
 13. Šéf OĽANO Igor Matovič
 14. Bývalý prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar.
 15. Robert Fico (uprostred) gestikuluje počas tlačovky Smeru-SD.
 16. Vpravo Jaroslav Naď (OĽANO) počas rozhovoru na festivale Atmosféra.
 17. Zľava Michal Šipoš a Igor Matovič po schválení prorodinného balíka.
 18. Generálny prokurátor Maroš Žilinka.

V utorkovom statuse prostredníctvom videa Fico hovoril o novinároch a o stave súčasnej koalície na čele s hnutím OĽANO. K úlohe slovenských žurnalistov v kontexte aktuálnej neutešenej vnútropolitickej situácie uviedol, že si nechcú pripustiť svoj podiel viny na tom, do akého spoločensko-politického marazmu sa krajina dostala. „Nesú zodpovednosť na najväčšom rozklade demokracie právneho a sociálneho štátu v našej tridsaťročnej histórii,“ odkázal.

Jednotka hanby a psychiatrický pacient

Fico to následne rozmenil, takpovediac na drobné: „Máme suverénne najneschopnejšiu vládu, ktorej jednotkou hanby je (Veronika) Remišová, kde výkladnou skriňou rodinkárstva je Sme rodina, kde minister vnútra je podozrivý z korupcie a kde špeciálny prokurátor je obyčajný politický lotor. A kde skutočnou hlavou celej vlády je daňový podvodník a psychiatrický pacient.“

Vzápätí Fico upriamil pozornosť na drasticky rastúce ceny prakticky všetkého, čo sa významne dotýka všetkých občanov a najviac zdražovaním trpia tak, ako to už býva, práve tí najchudobnejší. Azda aj najväčším optimistom je už dnes jasné, že stúpajúce ceny neklesnú. Práve naopak. Bude ešte horšie, za všetko zaplatíme ešte násobne viac. „Len na energiách si domácnosti priplatia o tisíce eur naviac, ale médiá hádžu tejto vláde dookola tú istú záchrannú vestu,“ uviedol Fico.

VIDEO Fico: Vláda je schopná rozmontovať aj atómovú elektráreň a darovať ju Zelenskému

Zdroj: fb/robertficosk

Podľa šéfa Smeru potrebuje Slovensko skúsenú a stabilnú vládu. Konkrétne takú, ktorá bude podľa jeho slov schopná pri zachovaní slovenskej suverenity a štátnej dôstojnosti reagovať na úplne novú geopolitickú situáciu a na drastické zdražovanie spôsobené nepremyslenou sankčnou politikou proti Rusku. „Každý rozumný musí uznať, že jediným východiskom pre Slovensko sú predčasné voľby,“ podčiarkol Fico.

Podľa Fica Sulíka možno budú nasledovať ďalší

Bývalý premiér pripomenul, že reálny stav vo vláde Eduarda Hegera (OĽANO) je taký, že jeden z koaličných partnerov sa už necíti byť súčasťou vládneho štvrspolku. Ako hovorí, podobne ako šéf liberálov Richard Sulík, vraj začínajú uvažovať aj ďalší koaličníci.

„Prvý z topiacej sa lode uteká Sulík. Veľmi sa mu hodí spor s (Igorom) Matovičom a zneužíva ho, aby prekryl strach, čo so saskou urobí nezvládnuté zdražovanie, ale aj novo sa tvoriaca liberálna strana. A takto začínajú uvažovať vo vládnej koalícii aj ďalší. Takýto potápajúci sa koráb a utekajúce potkany si ľudia nezaslúžia,“ konštatoval opozičný poslanec.

„Kapry si svoj vlastný rybník nikdy nevypustia“

Ďalej uviedol, že za vládne strany sú podľa jeho slov mnohí poslanci v parlamente prvý a poslednýkrát. „A kapry si svoj vlastný rybník nikdy nevypustia. Poslanci koalície si sami neskrátia volebné obdobie a poberanie platu. Budú mať vôľu tramatizovať svojimi spormi spoločnosť až do roku 2024. A svedomie, vykašľať sa na ľudí. Aj preto návrh na zmenu ústavy vedúci k možnosti skrátiť volebné obdobie je len lacným divadlom, ak ho chce niekto presadiť v slovenskom parlamente,“ pripomenul Fico.

„Je tu ďalší protislovenský element. Prezidentka“

Ako doplnil, všetko je v rukách slovenských občanov a vyzval k podpisovaniu petície za referendum za predčasné voľby, pričom podotkol, že tú už podpísalo približne 300-tisíc Slovákov. „Áno, je tu ďalší protislovenský element, prezidentka (Zuzana) Čaputová, ktorá má jasný pokyn zo zahraničia, držať vládu za každú cenu. Veď, kde by našli takú vládu, ktorá je schopná rozmontovať aj atómovú elektráreň a darovať ju (Voldymyrovi) Zelenskému. Ak aj prezidentka bude chcieť opäť zmariť referendum a jednu z petičných otázok pošle na ústavný súd, ľudia môžu stále rozhodnúť o zmene ústavy, na základe ktorej sa potom bude môcť vykonať okamžite referendum o predčasných voľbách,“ upozornil Fico.

Zároveň zdôraznil, že akékoľvek zmeny sa na Slovensku musia uskutočniť demokraticky, nie na ulici. „Najvyššou formou demokracie je, ak si ľudia vyžiadajú predčasné voľby a slobodne v nich rozhodnú o novej vláde. Je tragédiou Slovenska, že táto základná politická poučka sa nedostala ani pred prah dverí, za ktorými vládna koalícia drví krajinu na dennej báze,“ uzavrel Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico drsne analyzoval: Takýto potápajúci sa koráb a utekajúce potkany si ľudia nezaslúžia!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku