eReport.sk
Úspechy pani Remišovej
Veronika Remišová na snímke z videa. Zdroj: fb/remisova.veronika

Remišová spomína predčasné voľby. Má strach, že sa zneužije plynová kríza: Zvalcujú nás politickí klamári!

Vicepremiérka, digitálna líderka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová si ani v nedeľu nedala pokoj od politiky. Rozhodla sa opäť komentovať koaličnú krízu, pričom slová kritiky smerovala zjavne na (ne)koaličnú stranu SaS. Pri svojom argumentačnom rámci o tom, prečo by podľa nej nemali liberáli vládu Eduarda Hegera (OĽANO) opúšťať, využila aj vojnu na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Kým v roku 2021 bol bez akejkoľvek finančnej rezervy každý piaty Slovák, v súčasnosti je to už takmer každý tretí.
 2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
 3. Eduard Heger
 4. Juraj a neboli ste vo vláde?
 5. Šéfka Za ľudí Veronika Remišová.
 6. Dotknutá Remišová o Sulíkovi
 7. Boris Kollár nakrútil prvé povolebné video
 8. Takáč hovorí o nekompetentnosti vlády!
 9. Robert Fico na snímke z videa.
 10. Juraj Krúpa
 11. Úspechy pani Remišovej

Nosnou líniou nedeľného vyhlásenia Remišovej bola pokračujúca plynová kríza, pod ktorú sa podpísali masívne sankčné balíky, ktorými chcela EÚ dosiahnuť to, aby sa ruské sily stiahli z územia Ukrajiny. Ako však dnes vidíme, vojna stále pokračuje, a to aj napriek tomu, že aj slovenská vláda prijatie týchto protiruských sankcií podporila a naďalej podporuje. A aktuálne je situácia prakticky naprieč celým starým kontinentom naozaj katastrofálna. V tom treba dať vicepremiérke objektívne za pravdu.

Vojnu napriek sankciám vidí ešte nadlho

„Európska únia a Slovensko ešte nikdy nestáli na pokraji takej obrovskej krízy ako stoja dnes. Reálne hrozí, že Rusko prestane dodávať do Európy plyn, čo spôsobí obrovský tlak na ceny, zvýšenie nákladov pre podniky a v kontexte celosvetovej inflácie ďalší rast cien. Konflikt na Ukrajine tak skoro neskončí a Vladimír Putin je pripravený použiť ako zbraň proti nám práve dodávky plynu do Európy, napriek uzavretým dlhodobým zmluvám. Už táto jeseň a zima bude testom, či budeme v únii postupovať jednotne, alebo sa necháme vydierať Putinom a spoločný postup dostane trhliny, ako to vidíme v Maďarsku a možno v Taliansku,“ píše Remišová.

Kritozovala SaS spôsobom ako politik Smeru

Vzápätí sa už venuje vnútropolitickej situácii, a teda tomu, že Hegerovi takpovediac horí vládna maštaľ. „Práve v čase extrémnej krízy je nezodpovedné prehlbovať konflikty a nestabilitu. Odchádzať z vlády, ktorú evidentne čakajú najťažšie časy je pohodlné východisko, ktoré však tejto krajine nič dobré neprinesie,“ konštatuje, pričom aj keď SaS nemenuje, všetci dobre vieme, kto sa už aktuálne súčasťou koalície byť necíti.

Mimochodom aj podpredseda Smeru Richard Takáč kritizoval liberálov vo veľmi podobnom duchu, ako to po ňom urobila Remišoivá: „Strana SaS si uvedomuje, do akého stavu smeruje Slovensko, a preto zaradila spiatočku. Nechce niesť zodpovednosť za infláciu či zvyšovanie cien,“ povedal dnes v štúdiu TA3 opozičný politik.

Po predčasných voľbách očakáva katastrofálny výsledok

Remišová následne špekuluje aj o páde vlády: „Predčasné voľby by totiž prebiehali v čase vrcholiacej energetickej krízy v Európe a to prinesie katastrofálny výsledok. Slovensko sa stane obeťou hitparády falošných volebných sľubov a spoločenský diskurz sa už ani nebude obťažovať témami ako sú reformy, alebo riešenia, ktoré prinesú skutočnú prosperitu. Zvalcujú nás politickí klamári, ktorí energetickú krízu využijú len na to, aby sa Slovensko vydalo východným smerom. A je jedno, či bude premiérom Fico alebo Pellegrini.“

Myslí si, že o páde tejto vlády budú písať v učebniciach

Remišová v celom svojom príspevku nemenuje žiadnu koaličnú stranu, ani žiadneho koaličného politika. Iba tých dvoch z opozície, ktorých tradične menuje prakticky pri každej príležitosti. Ako ste si to napokon mohli všimnúť vyššie. Jediné meno, ktoré ešte spomenula je expremiérka Iveta Radičová.

„Ak si niekto z účastníkov konfliktu myslí, že sa rozbitím koalície dostane do učebníc politológie, tak mu dávam za pravdu, že sa to zrejme stane. A termín, ktorý bude najviac použitý v tomto kontexte bude ´osobný, absurdný a malicherný spor´. Podobne, ako bol absurdný aj dôvod rozbitia Radičovej vlády, ktorý si už polovica ľudí ani nepamätá. No čo si všetci pamätáme je to, akú mafianizáciu štátu prinieslo nasledujúcich 8 rokov Fica po páde Radičovej vlády. Práve preto partneri musia urobiť všetko pre to, aby v čo najkratšom čase prestali traumatizovať spoločnosť a začali sa chovať ako vládne strany a nie ako partia urazených detí, po tom, čo sa na školskom výlete povadili. V strane ZA ĽUDÍ nám to nie je jedno. Pretože výsledky a úsilie, ktoré sme posledné dva roky venovali očiste štátu, reformám a fungujúcim riešeniam, môžu byť znovu nenávratne stratené,“ uzavrela vicepremiérka najmenšej strany. Nielen v koalícii, ale aj v celom slovenskom parlamente.

Zdroj: fb/remisova.veronika


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová spomína predčasné voľby. Má strach, že sa zneužije plynová kríza: Zvalcujú nás politickí klamári!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php