eReport.sk
Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
Eduard Chmelár v štúdiu eReportu. Foto: eReport.

Chmelár o napätí medzi Čínou a Taiwanom: USA môžu po Ukrajine vyprovokovať ďalší konflikt!

Situácia je naozaj vážna. Naprieč svetom sa čoraz častejšie začína hovoriť o ďalšom otvorenom vojenskom konflikte. Napätie medzi Čínou a Tawianom neustále rastie. K problematike sa vyjadril aj politický analytik Eduard Chmelár. Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi osôb, ktoré zverejňuje.

Ten vo svojom príspevku vysvetľuje čo a kto je zodpovedný za nebezpečie, ktoré so sebou ďalší vojenský konflikt so sebou prináša.

Pelosiovej návšteva zvýšila napätie

„Návšteva predsedníčky Snemovne reprezentantov Kongresu USA Nancy Pelosiovej na Taiwane je cielenou politickou provokáciou, ktorá môže mať katastrofálne dôsledky pre medzinárodnú bezpečnosť. Tak ako Spojené štáty vyprovokovali konflikt na Ukrajine, tak sa pokúšajú destabilizovať postavenie Číny v oblasti Juhočínskeho mora. Ide o významný geopolitický priesečník politických vojenských a v neposlednom rade ekonomických záujmov, ktorý má nielen významné podmorské zásoby ropy a zemného plynu, ale ktorého územím prechádza tretina celosvetového obchodu v hodnote takmer 5, 5 bilióna dolárov,“ píše Chmelár na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico na snímke z videa.
  2. Igor Matovič
  3. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  4. Nancy Pelosiová (štvrtá sprava) pózuje po prílete na letisku v Tchaj-peji na Taiwane 2. augusta 2022.
  5. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj.

Foto: Fb/eduardchmelar

„Po Ukrajine môžu vyvolať ďalší konflikt“

„Ospravedlňovanie správania Spojených štátov pôsobí maximálne nedôveryhodne. Predovšetkým, ak uznávate princíp jednotnej Číny (ako to oficiálne tvrdí Washington), potom sa k Taiwanu nemôžete správať, ako by bol nezávislý, a potom má aj Peking právo vyjadriť sa k tomu, kto na jeho územie vkročí a za akých podmienok. V opačnom prípade sa treba všetkých tých moralistov spýtať, že ak má podľa nich jedna z najvyšších predstaviteliek USA právo na „súkromnú návštevu Taiwanu“, či máme aj my právo na súkromnú návštevu Krymu alebo Doneckej ľudovej republiky. Zdá sa, že s týmto princípom máme dlhodobo problémy. Oficiálne neuznávame samostatné Kosovo, ale Miroslav Lajčák tam vo funkcii ministra zahraničných vecí chodil ako na klavír, prijímaný s oficiálnymi štátnymi poctami,“ uvádza Chmelár vo svojom príspevku na sociálnej sieti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár o napätí medzi Čínou a Taiwanom: USA môžu po Ukrajine vyprovokovať ďalší konflikt!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti