eReport.sk
Igorove kvalifikácie
Šéf OĽANO Igor Matovič. Zdroj: tasr

Tak toto už Matovič prehnal! Sulíkovi sprosto vynadal. Týmto koalíciu skutočne nezachráni

Igor Matovič sa nezaprie. Sociálne siete sa očividne stali priestorom, kde šéf hnutia OĽaNO rád robí politiku. Už roky je známy tým, že kolegom posiela odkazy prostredníctvom statusov na facebooku. Inak tomu nie je ani teraz. Minister financií sa rozhodol riešiť spor s Richardom Sulíkom ďalším útokom na predsedu SaS vo verejnom priestore.

Tentokrát mu nedal spávať rozhovor, ktorý Richard Sulík poskytol denníku N ešte pred týždňom. Minister hospodárstva sa vyjadroval okrem iného aj k aktuálnej situácii v koalícii. Matovičovi udrela do očí reakcia Sulíka, kde vysvetľoval, akým spôsobom sa pokúšal vyriešiť situáciu on sám.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
 2. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
 3. Tridsať rokov SR!
 4. Predseda opozičnej ĽSNS Marian Kotleba.
 5. Minimálna mzda sa na Slovensku zvyšuje
 6. šetrenie vo veľkom parlament
 7. Poslanec Peter Pčolinský a jeho stranícky šéf Boris Kollár (obaja Sme rodina).
 8. Matovič kritizuje Sulíka
 9. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
 10. Robert Fico na snímke z videa.
 11. Juraj Krúpa
 12. Nie je korupcia ako korupcia

Citujem Richarda Sulíka, napísal Matovič v statuse. „Ja som mal snahu to urovnať, ale keď raz nie je vôľa, tak to nebudem robiť donekonečna. Minulý rok na jeseň som písal Igorovi Matovičovi správu v znení: „Igor, čo keby sme zakopali vojnovú sekeru?“ Redaktor: Čo vám odpísal? RS: „Prišla mi odpoveď: „Hmm“.

Podľa predsedu OĽaNO Sulík opakovane a preukázateľne klame. Najprv na toto vyjadrenie v rozhovore vraj reagovať nechcel, no zmenil názor. „AKÁ JE PRAVDA? Ako v skutočnosti „urovnával“ Rišo vzťahy v koalícii?,“ pokračuje Matovič vo svojej verzii smskového príbehu.

„Áno, krátka správa, ktorú mi napísal Richard Sulík 18.9.2021 začínala vetou: „Ahoj, možno nastal čas zakopať vojnovú sekeru.“ … ALE končila OMNOHO PODSTATNEJŠÍM NÁVRHOM, citujem: „Ak sa rozhodneš vyprevadiť Borisa z koalície, môžeš rátať s 20 hlasmi klubu SaS (predbežne aj Miro Kollar). Ty máš 52, Veronika 4, to je 76.“,“ píše Matovič na facebooku. Vraj na túto správu Sulíkovi odpísal iba stručné „hmm“.

Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
Foto: tasr

Profimanipulátor a klamár

Minister financií tvrdí, že Sulík ho počas posledných dvoch rokov asi desať krát oslovil s tým, aby dostali z koalície Borisa Kollára, či Veroniku Remišovú. „Toto boli tie jeho „opakované a preukázateľné kroky na zmiernenie situácie v koalícii“ ako tvrdí. V skutočnosti od samého počiatku našej koalície neustále robil systematické a zákerné kroky na jej rozbitie. Mňa nahováral na vyhodeniie Borisa a Veroniky. Borisa a Veroniku na vyhodenie mňa. On to má v sebe. Je to silnejšie ako on.“

Sulíka obvinil z poľovania po Ivete Radičovej, čo malo za následok príchod mafie. „Profesionálny rozbíjač vlastnej strany, koalície, iných strán a profipovalač demokratických vlád … a ako je vidieť aj z tohto príkladu, aj profimanipulátor a klamár. A obchodník. Tvrdiť o sebe, ako on veľmi urovnával vzťahy v koalícii a pritom zatajiť z „dôkazu“ o tom dôkaz o presnom opaku – snahe koalíciu rozbiť, je priam čarovné. Ak by mal človek hanbu, tušim by sa aj hanbil,“ pokračuje Matovič.

Sulíkovi posiela odkaz

Svojmu kolegovi odkázal, aby odložil hračky a do piesku tisíc krát napísal: „Som už veľký, klamať sa nepatrí!“

„Necítim k tebe nenávisť, len mi je ťa ľúto. Držím palce, aby si sa závisti, nenávisti, zákernosti a pomstychtivosti aj ty ubránil. Možno som naivný, ale verím, že svoj egotrip nakoniec skončíš krokom späť. Spiknúť sa s mafiou a fašistami proti vlastnej vláde a demokratickým voličom v najťažších chvílach, aké Slovensko zažíva, nie je hrdinstvo. To je zbabelosť a podraz,“ uzavrel svoj odkaz pre Sulíka Matovič.

SaS vystúpila z koalície začiatkom júla. Dôvodom je osoba Igora Matoviča. Ako vidíme, ten robí všetko preto, aby svojho koaličného partnera presvedčil, aby sa do vládnej štvorky vrátili.

Zdroj: fb/igor.matovic.7


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tak toto už Matovič prehnal! Sulíkovi sprosto vynadal. Týmto koalíciu skutočne nezachráni

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php