tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Veronika Remišova (Za ľudí).
Veronika Remišova (Za ľudí). Foto: tasr

Remišová reagovala na výzvu Rašiho: Sťahovanie nám odsúhlasila aj TÁTO mimovládka!

Bývalý vicepremiér pre informatizáciu a podpredseda mimoparlamentného Hlasu-SD Richard Raši v pondelok vyzval ministerku investícií Veroniku Remišovú (Za ľudí) na zverejnenie súhlasného stanoviska Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP) so sťahovaním jej ministerstva. Raši sa domnieva, že takéto stanovisko buď neexistuje, alebo Remišová poskytla ÚHP klamlivé údaje, alebo je ÚHP nekonzistentný a zbytočný. Remišová cez svoj rezort reagovala s tým, že proces odsúhlasil nielen ÚHP, ale aj Nadácia Zastavme korupciu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
  2. Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
  3. Veronika Remišová si počas leta 2022 užíva tatranskú turistiku.
  4. Robert Fico na snímke z videa.

„Útvar hodnoty za peniaze nedávno spracoval analýzu prípadnej výstavby novej budovy pre Úrad vlády SR. V nej odporúča úradu vlády zmenšiť navrhovanú plochu 19,8 štvorcového metra (m2) na zamestnanca na 15. Neverím, že by ten istý ÚHP nemal pripomienku, aby Remišovej úradníci mali až 21 m2 na zamestnanca, keď európsky aj slovenský štandard je 10 – 15 m2 na zamestnanca,“ skonštatoval Raši.

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR v reakcii zdôraznilo, že úsporu pri sťahovaní ministerstva z piatich súčasných adries na jednu a transparentnosť celého verejného obstarávania nových priestorov odsúhlasili ako ÚHP, tak aj Nadácia Zastavme korupciu. „A to, chápeme, poslanca Rašiho naozaj môže vyrušovať,“ dodal rezort investícií.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová reagovala na výzvu Rašiho: Sťahovanie nám odsúhlasila aj TÁTO mimovládka!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku