eReport.sk
Podpredsedníčka Hlas-SD, foto: tasr

Nevyriešili vojnu policajtov! Sami sú jej príčinou. Myslí si exministerka Saková

Problém s nedostatkom policajtov nie je len vo finančnom ohodnotení. Situáciu v Policajnom zbore (PZ) zhoršuje veľká nedôvera občanov v políciu, myslí si exministerka vnútra a nezaradená poslankyňa Denisa Saková pôsobiaca v mimoparlamentnom Hlase-SD. Uviedla to na sociálnej sieti.

Zdroj: fb: Denisa Saková


„Táto vláda vojnu v Policajnom zbore nevyriešila za vyše dvoch rokov, naopak, je jednou z jej príčin,“ poznamenala Saková. Ďalším dôvodom nedostatku policajtov je podľa nej nedôvera policajtov k nadriadeným. Hovorí, že na riadiace funkcie sa dostávajú osoby bez odborných a manažérskych skúseností, ktoré si vybudovali svoju kariéru na objasnení jedného prípadu. Príčinu vidí v zrušení nariadenia o kariérnom postupe a výberových komisií.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.
  2. Robert Fico na snímke z videa.


„Za problematické považujem aj rozhodnutia o vzniku nových úradov, odborov a oddelení, ktoré podľa mňa nie sú také potrebné, aby túto činnosť nemohli vykonávať policajti podľa miestnej príslušnosti na okresných, respektíve krajských riaditeľstvách,“ myslí si exministerka. Podstatné je podľa nej aj finančné ohodnotenie policajtov.

V Policajnom zbore chýba podľa Ministerstva vnútra (MV) SR 2000 policajtov. Obsadených je 20.545 z plánovaných 22.569 miest. Najviac príslušníkov chýba v obvodných oddeleniach najmä v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Rezort však deklaruje, že Policajný zbor plní úlohy riadne, profesionálne a včas.

Rezort vnútra a vedenie polície v súčasnosti pracujú na reforme polície, ktorá má zamestnancom Policajného zboru priniesť kvalitné a férové pracovné podmienky a adekvátne ohodnotenie. Zároveň má zvýšiť bezpečnosť občanov a dôveryhodnosť polície. Chcú tiež optimalizovať náklady na chod polície. Vytvorením vhodných štruktúr chcú tiež podľa MV SR reagovať na súčasné a budúce hrozby. Vo funkciách majú byť ľudia s patričným morálnym a odborným kreditom. Riešiť sa má aj otázka ubytovania príslušníkov PZ na vybraných krajských riaditeľstvách, keď vykonávajú služobnú činnosť mimo miesta trvalého bydliska.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nevyriešili vojnu policajtov! Sami sú jej príčinou. Myslí si exministerka Saková

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti