eReport.sk
Nitriansky župan Milan Belica. Foto: tasr

Belica ide do volieb už šiestykrát

Súčasný predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milan Belica bude kandidovať na post predsedu kraja v jesenných voľbách do vyšších územných celkov (VÚC). Svoju kandidatúru oficiálne potvrdil v stredu. Podľa vlastných slov sa rozhodol kandidovať po viacerých rokovaniach s partnermi naprieč celým politickým spektrom v kraji a aj celoštátne. Ďalšie podrobnosti týkajúce sa kandidatúry chce oznámiť v najbližšom období.  

Zásadnou motiváciou Belicovej kandidatúry je podľa jeho vyjadrenia aktuálna extrémne zložitá situácia v spoločnosti, v krajine a v celej Európe.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Z čoho splatia kampaň?
  2. Matovič kritizuje Sulíka
  3. Robert Fico na snímke z videa.
  4. Pošliapanie spravodlivosti
  5. Milan Majerský
  6. Sociológ Martin Slosiarik.

„Viackrát v minulosti som ako predseda previedol Nitriansky samosprávny kraj búrlivým spoločensko-politickým a ekonomickým obdobím. Vďaka rozumnému hospodáreniu kraj dlhodobo vyniká v oblasti finančnej kondície a má dostatok rezerv, aby vedel čeliť dnešným a budúcim náročným, až existenčným výzvam,“ uviedol Belica.      

Najdlhšie pôsobiaci župan v histórii

Milan Belica je najdlhšie slúžiacim predsedom samosprávneho kraja na Slovensku, vo funkcii je od vzniku VÚC v roku 2001. Okrem neho sa o post predsedu NSK bude v jesenných voľbách do vyšších územných celkov uchádzať za širokú pravicovú koalíciu súčasná krajská poslankyňa Martina Holečková, ktorú podporuje deväť politických strán, súčasný starosta Dvorov nad Žitavou v okrese Nové Zámky Branislav Becík, ktorý je kandidátom strany Hlas-SD. O post predsedu NSK zabojuje aj kandidát strany ĽSNS, odborár a právnik Milan Španír, podnikateľ a terajší podpredseda NSK Tibor Csenger, ktorého nominovala mimoparlamentná strana Aliancia, a riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre Martin Kusenda ako občiansky kandidát.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belica ide do volieb už šiestykrát

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php