tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)
Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO). Foto: tasr

OĽANO a SaS si k sebe našli cestu! V Košiciach

Koaličné hnutie OĽANO a koaličná strana SaS sú predmetom vládnej krízy. Ich lídri, ministri Igor Matovič a Richard Sulík namiesto pomoci ľuďom a riešenia viacerých neželaných javov, ktoré momentálne trápia spoločnosť na Slovensku, sa zaoberajú osobnými problémami a vzájomnou nevraživosťou.

Napriek vzťahom, ktoré sú evidentne na bode mrazu, vyzerá to tak, že obe strany dokážu ako tak spolupracovať. Aspoň na komunálnej úrovni. Ako uvadza košický portál Korzár, cez týždeň oba subjekty podpísali koaličnú zmluvu o podpore úradujúceho primátora do jesenných komunálnych volieb.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico na snímke z videa.
  2. Šéf OĽANO Igor Matovič
  3. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  4. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
  5. Richard Sulík, koaličná kríza, SaS vs OĽANO
  6. polícia, páska

Komunál iná vec?

Z vnútornej opozície do klasickej? To, že v septembri zrejme odídu z vlády a v októbri pôjdu v koalícii do volieb, vysvetľuje pre portál starosta obce Terasa Marcel Vrchota (SaS) inou úrovňou komunálnej politiky. „Národná politika je niečo celkom iné ako komunálna. Tu ide o to, aby sme pozdvihli miesto, kde žijeme a obývame ho spoločne aj s ľuďmi, ktorí kandidujú pod značkou OĽaNO. V zásade OĽaNO ako také pre SaS nie je problém. Problém bol a je predstaviteľmi našej strany jasne pomenovaný.“

Dôležité voľby

Vyzerá to tak, že napriek mnoho početným nezhodám, si oba členovia súčasnej vlády uvedomujú, dôležitosť komunálnych volieb a volieb do vyšších územných celkov. Môžu byť jasným zrkadlom pre obe strany. SaS sa vo volebných prieskumoch dlhodobo strieda na druhej priečke s opozičným Smerom, avšak Matovičovo hnutie sa skôr pohybuje na úrovni okolo 7-8%.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OĽANO a SaS si k sebe našli cestu! V Košiciach

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku