tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Bývalý prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar.
Bývalý prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar. Foto: tasr

V kauze Súmrak to začína smrdieť. Gašpar usvedčuje Lipšica z klamstva

Prípad sťažností obvinených v kauze Súmrak sa zamotáva. Niekto tu totiž nehovorí pravdu. Faktom je, že pri rozhodovaní došlo k prieťahom. To konštatoval samotný generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý si posvietil na prácu vyšetrovateľa aj Úradu špeciálnej prokuratúry. Tá pod vedením Daniela Lipšica obvinenia odmieta a tvrdí, že z ich strany je všetko v poriadku.

O sťažnostiach, ktoré podali obvinení v kauze Súmrak, už malo byť rozhodnuté. Urobiť tak mal dozorový prokurátor. „Preskúmaním veci dospel generálny prokurátor Slovenskej republiky k záveru, že konanie o sťažnostiach obvinených proti uzneseniu o vznesení obvinenia nebolo plynulé a došlo k neodôvodneným prieťahom v celkovej dĺžke 55 kalendárnych dní, z ktorých bolo 38 pracovných,“  skonštatoval po kontrole spisu generálny prokurátor Maroš Žilinka. Najprv mal spôsobiť prieťahy vyšetrovateľ, následne prokuratúra. Kompetentným nariadil Žilinka okamžite konať a špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica vyzval, aby k podobným nezákonným konaniam v procese nedochádzalo.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Tibor Gašpar počas tlačovky Roberta Fica 25. 8. 2022.
  2. Vztýčenie čínskej vlajky počas otváracieho ceremoniálu XIII. zimných paralympijských hier v Pekingu 4. marca 2022.
  3. Robert Fico na snímke z videa.
  4. Robert Fico na snímke z videa.
  5. Robert Fico na snímke z videa.
  6. Robert Kaliňák v sprievode príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) prichádza na výsluch na ŠTS v Pezinku 22. apríla 2022.
  7. Generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Týmto verdiktom dal za pravdu právnym zástupcom obvinených ako aj samotnému obvinenému Robertovi Ficovi, ktorý má právne vzdelanie. V kauze je okrem neho obvinený aj Robert Kaliňák, Norbert  Bödör a Tibor Gašpar.

Lipšic to hodil na Gašpara

A práve posledným obvineným sa rozhodla brániť špeciálna prokuratúra. Lipšicov úrad potvrdil, že sťažnosti boli podané ešte v apríli, avšak údajne nie ich vinou nebolo dodnes rozhodnuté. V reakcii pre Denník N Lipšic uvádza, že vyšetrovateľ ich predložil na prokuratúru v júni až preto, že obhajca Norberta Bödöra a Tibora Gašpara Michal Mandzák „v podanej sťažnosti uviedol, že túto chce odôvodniť, a keďže tak po dlhšiu dobu neučinil, vyšetrovateľ predložil dňa 21. 6. 2022 sťažnosti na rozhodnutie“. Špeciálny prokurátor navyše tvrdí, že lehota nimi stanovená na rozhodnutie o sťažnostiach neuplynula, takže nie je možné hovoriť o prieťahoch.

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar pri odchode z väzby. Foto: tasr

Dilema

Na tieto slová sa rozhodol reagovať aj Tibor Gašpar. „Úrad Lipšicovej Špeciálnej Prokuratúry (naozaj veľmi špeciálnej) na seba nenechal dlho čakať, a utekal zakrývať chyby vyšetrovateľa NAKA Vereščáka, ktorý bez hanby porušuje právo. Spolu so svojím tlačovým odborom v Denníku N reagovali vo svojom stanovisku, okrem iných hlúpostí, aj výhovorkou, že môj obhajca podanú sťažnosť neodôvodnil, tak vyšetrovateľ čakal a z tohto dôvodu predkladal spis oneskorene,“ uviedol vo svojom stanovisku na facebooku bývalý policajný prezident. Podľa neho tu teda vzniká dilema. „GP SR tvrdí, že vyšetrovateľ NAKA Vereščák pochybil a dôvody sťažnosti mal v spise už 16.05.2022. ÚŠP sa ho zastáva a hovorí, že žiadne dôvody sťažnosti podané neboli, NAKA je super a GP SR klame. Na ÚŠP sú buď slepí, alebo len opäť klamú. Na foto nižšie je priatelia doručenka dôvodov sťažnosti s vyznačeným dátumom doručenia pánovi Vereščákovi, a ďalší dôkaz toho, ako je ÚŠP zaujatý a zneužívaný v politickom boji,“ dodal Gašpar. Podľa fotografie, ktorú obvinený zverejnil, odišli dokumenty na NAKA z jeho strany 16.mája 2022.

Potvrdenie o odoslaní dôvodov sťažnosti, ktorú zverejnil Tibor Gašpar. Foto: fb/tiborgaspar.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V kauze Súmrak to začína smrdieť. Gašpar usvedčuje Lipšica z klamstva

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku