eReport.sk
Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík. Foto: tasr

Sulík vracia úder: Drsný odkaz Matovičovi. Na TOTO sme mu boli dobrí!

Koaličná kríza bez konca? Opäť sa do seba pustili. Predseda hnutia OĽANO a minister financií Igor Matovič kritizoval ministra hospodárstva a šéfa liberálov Richarda Sulíka. Ten teraz financmajstrovi vracia úder!

„Na silácke reči sme boli Matovičovi dobrí“

Richard Sulík si rovnako ako jeho koaličný kolega neodpustil ostrú reakciu: „Igor Matovič opäť potvrdil, že mu nikdy nešlo o zmier, pretože tento človek nedokáže žiť bez nepriateľa a neustáleho konfliktu,“ píše Sulík na sociálnej sieti.

Kritika za poskytnuty rozhovor?

Bude vás zaujímať:

  1. Juraj Krúpa v štúdiu TA3
  2. Robert Fico na snímke z videa.
  3. Igor Matovič
  4. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
  5. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD).
  6. Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)
  7. Richard Sulík, koaličná kríza, SaS vs OĽANO
  8. Igor Matovič a Richard Sulík.
  9. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.

Matovičovi tentokrát nedal spávať rozhovor, ktorý Richard Sulík poskytol Denníku N ešte pred týždňom. Minister hospodárstva sa vyjadroval okrem iného aj k aktuálnej situácii v koalícii. Matovičovi udrela do očí reakcia Sulíka, kde vysvetľoval, akým spôsobom sa pokúšal vyriešiť situáciu on sám.

Sulík vysvetľuje

„Moja správa adresovaná Igorovi Matovičovi reflektovala snahy Borisa Kollára zastaviť boj proti mafii. V tom čase, po paragrafe 363 pre Vladimíra Pčoliného a chaose v bezpečnostných zložkách, sa Boris Kollár verejne vyjadroval pre odchod Sme rodina z koalície a predčasné voľby. Bolo mi ľúto, keď som videl ako Boris Kollár s Igorom Matovičom zametá. Navrhol som preto Igorovi Matovičovi ústretový krok – zakopať vojnovú sekeru, a tiež som ho uistil o podpore 20 poslancov SaS v prípade, že by sa rozhodol vyprevadiť Borisa Kollára z koalície. Igor Matovič deň po mojej sms vyhlásil, že si musíme položiť otázku, či dokáže koalícia fungovať aj bez Sme rodina. Moju ponuku teda odignoroval a zároveň naše uistenie o podpore využil na silácke reči voči Sme rodina, ktorej dokázal veľkoryso prehliadnuť všeličo, najnovšie aj to, že nehlasovali ani len za vydanie Roberta Fica do rúk spravodlivosti.“

Foto: Fb/richardsulik

Heger smekal povestný klobúk pred Sulíkom

Sulík tvrdí, že na správu, ktorú poslal Igorovi Matovičovi pozitívne reagoval aj premiér Eduard Heger: „O svojej správe Igorovi Matovičovi som bezprostredne informoval aj premiéra Eduarda Hegera. Ten mi poďakoval a napísal, že si váži, čo som napísal Igorovi Matovičovi. Napísal: „Klobúk dole,“ píše minister hospodárstva.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík vracia úder: Drsný odkaz Matovičovi. Na TOTO sme mu boli dobrí!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti