eReport.sk
Taraba využil ďalšiu príležitosť vysmiať sa Veronike Remišovej
Šéfka Za ľudí Veronika Remišová. Foto: tasr

Remišová trvá na štvorkoalícii. Predčasné voľby by totiž nezničili Slovensko, ale Za ľudí!


Za ľudí majú vážny problém. Ak chce Veronika Remišová, aby strana prežila, bude musieť skôr či neskôr začať riešiť financie. Portál Aktuality.sk upozornil na ich zlú finančnú situáciu. Strana tlačí pred sebou obrovské dlhy ešte z čias Andreja Kisku. Ten stranu založil, zadlžil a odišiel. Dnes sa potácajú hlboko pod hranicou zvoliteľnosti a ešte aj čelia hrozbe predčasných volieb.

Za ľudí doplatili na prístup exprezidenta Andreja Kisku, ktorý sa pred poslednými voľbami už videl ako premiér. Fiasko, ktoré napokon vo voľbách utrpel, bol začiatkom konca novovzniknutej strany. Za ľudí volilo len 5,77 percenta zúčastnených voličov. Jej zakladateľ nakoniec úplne odišiel a stranu nechal v rukách Veroniky Remišovej aj so všetkými dlhmi. Tie dosahovali pred voľbami výšku 3-milióny, pripomenuli Aktuality. Splatiť by ich strana mala do mája budúceho roka.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Igor Matovič a Veronika Remišová v časoch, keď boli ešte boli spolu v rovnakej strane.
 2. Naď spomína na zosnulého veterána Bočeka
 3. Nechcú už nič pokaziť?
 4. Taraba využil ďalšiu príležitosť vysmiať sa Veronike Remišovej
 5. Veronika Remišova (Za ľudí).
 6. Vpravo Richard Sulík (SaS) vľavo Veronika Remišová (Za ľudí).
 7. Úspechy pani Remišovej
 8. Dotknutá Remišová o Sulíkovi
 9. Boris Kollár nakrútil prvé povolebné video
 10. Robert Fico na snímke z videa.
 11. Nie je korupcia ako korupcia

Jediná alternatíva

Vzhľadom na nízke preferencie, ktoré Za ľudí uhrali vo voľbách v roku 2020, im má štát počas štvorročného volebného obdobia vyplatiť dokopy 5,2 milióna eur. Tieto peniaze dostávajú všetky politické subjekty, ktoré vo voľbách získajú viac ako 3 percentá. Štát ich vypláca priebežne v priebehu volebného obdobia. A tu nastáva pre Remišovej stranu ďalší problém.

Koalícia čelí vážnemu sporu. SaS, ktorá jej zabezpečuje väčšinu v parlamente, je jednou nohou preč. A riešenie sa zatiaľ nečrtá. Remišová napriek tomu dookola opakuje, že Za ľudí pracujú s jedinou alternatívou. „Za jediné dobré riešenie pre Slovensko je pokračovanie štvorkoalície,“ zopakovala na poslednej tlačovej konferencii v stredu 3.8.. Položiť vládu v aktuálnej situácii považuje šéfka za Za ľudí za zbabelé. Vymenovala mnoho dôvodov, prečo by mala vládna štvorka pokračovať. Opomenula však jeden a to dosť podstatný.

Andrej Kiska
Andrej Kiska. Foto: tasr

Čo s dlhmi?

Ak by sa koalícia nedohodla a boli by vyhlásené predčasné voľby, strana by prišla o zvyšný príspevok. Lebo nové voľby, nové prerozdelenie nielen hlasov, ale aj peňazí. So Za ľudí to ale nevyzerá vôbec ružovo. Prieskumy verejnej mienky im dlhodobo predpovedajú totálny pád. Volilo by ich menej ako 3 percentá voličov. Pre Remišovú by to znamenalo, že by nedostali od štátu už ani cent, no dlhy by ostali nesplatené. Ona síce trvá na tom, že strana nemá finančné problémy a všetko splatí, je však skutočne otázne z čoho.

Po tomto zhrnutí naberá aj presvedčenie vicepremiérky, že najlepším riešením pre Slovensko je pokračovanie štvorkoalície, úplne iný rozmer. Pre jej stranu je to totiž zrejme jediným riešením ako prežiť.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová trvá na štvorkoalícii. Predčasné voľby by totiž nezničili Slovensko, ale Za ľudí!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: