eReport.sk
Eduard Heger
Premiér Eduard Heger, foto:tasr

Hegerove smelé plány? Premiér: Byrokraciu neporazíme, ale môžeme ju skrotiť!

Komunikácia s úradmi, vybavovanie rôznych dokladov či dokladanie rôznych dokumentov sú „nočnou morou“ pre väčšinu Slovákov. Byrokracia či nekonečné hodiny strávené na úradoch patria k bežnej súčasti života občanov. Tomu by však malo byť všetkému inak, aspoň to tak tvrdí predseda vlády Eduard Heger (OĽANO). Ako však chce tento problém zmeniť?

Heger vo svojom príspevku na sociálnej sieti otvorene priznáva, že byrokraciu sa súčasnej, ani tým ďalším vládam definitívne zničiť nepodarí, avšak má smelý plán, ako tento neželaný efekt zminimalizovať: „Občania nemajú byť otrokmi byrokratickej mašinérie, práve naopak – štátny aparát má slúžiť občanom. Práve preto sme prijali viaceré konkrétne opatrenia, ktoré znížili byrokratickú záťaž občanov aj podnikateľských subjektov,“ uvádza.

Nezmyselné prekladanie dokladov

Heger menoval viaceré opatrenia na ktorých sa vláda dohodla: „Už žiadne predkladanie dokladov, ktoré úrady vedia získať prostredníctvom interných systémov, a to či už hovoríme o rodnom, sobášnom či úmrtnom liste alebo potvrdení o poskytovaní pomoci v hmotnej núdzi a mnohých ďalších.“

Foto: fb/eduardheger

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj Krúpa
  2. Úspechy pani Remišovej
  3. 999 žien zo Slovenska. Na ilustračne snímke nápis nad bránou koncentračného tábora Osvienčim.
  4. Robert Fico na snímke z videa.
  5. Matovič je najväčšou hrozbou pre demokraciu

Byrokracia potrebná pre štát?

„Byrokracie sa nikdy úplne nezbavíme, pre štát je potrebná. Dnes však máme technické možnosti, vďaka ktorým ju môžeme obmedziť na nevyhnutnú úroveň. Presne to aj robíme!“ uviedol predseda vlády Eduard Heger vo svojom príspevku na sociálnej sieti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hegerove smelé plány? Premiér: Byrokraciu neporazíme, ale môžeme ju skrotiť!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre