tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Nerobte obštrukcie a vyhláste referendum! Vyzýva Republika prezidentku Čaputovú

Hnutie Republika už vyzbieralo 43.000 podpisov za referendum o predčasných voľbách, ďalšie sú ešte na ceste. Petičné hárky v najbližších dňoch odovzdá petičnému výboru. Informoval o tom predseda hnutia a europoslanec Milan Uhrík na pondelkovej tlačovej konferencii. Hnutie pritom apelovalo na prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby nerobila obštrukcie a referendum vyhlásila.

„Je to jasná vôľa občanov, že si želajú referendum o páde vlády. Treba to rešpektovať. Apelujem a vyzývam prezidentku, aby nerobila obštrukcie, nehľadala spôsoby, ako sa referendum spraviť nedá, ale naopak, hľadala spôsoby, ako demokraticky vyjsť v ústrety vôli občanov,“ zdôraznil Uhrík.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
  2. Robert Fico na snímke z videa.

Referendum je podľa jeho slov potrebné a poukázal na aktuálnu situáciu. Podotkol, že neveria sľubom predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) o tom, že na jeseň sfunkční tento inštitút, aby sa mohli konať predčasné voľby.

Ocenil, že sa do zberu podpisov zapojili aj Smer-SD a Hlas-SD. Za vyzbierané podpisy sa poďakoval ľuďom, odborovým združeniam a viacerým zväzom. Mrzí ho postoj viacerých strán, ktoré sa k iniciatíve nepridali, napríklad strane nezaradených poslancov okolo Štefana Kuffu.

V úvode augusta pre šéf petičného výboru Igor Melicher (Smer-SD) uviedol, že petíciu za referendum o páde vlády podpísalo vyše 320.000 ľudí. Na vyhlásenie referenda je potrebných 350.000 podpisov.

Prezidentka už avizovala, že s otázkou o bezodkladnej demisii vlády by sa obrátila na Ústavný súd SR. Vykazuje podľa nej znaky neústavnosti. Ak by súd skonštatoval, že daná časť nie je v poriadku, vyhlásila by referendum len o možnosti skrátenia volebného obdobia.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nerobte obštrukcie a vyhláste referendum! Vyzýva Republika prezidentku Čaputovú

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku