Trnavčanka Renáta Jamrichová s prvým grandslamovým titulom vo dvojhre

Šestnásťročná trnavská rodáčka získala grandslamový titul. Triumfovala v austrálskom Melbourne na centrálnom dvorci Roda Lavera. Poradila si v dvoch setoch s domácou Emerson Jonesovou 6:4 a 6:1, Víťazstvom potvrdila pozíciu nasadenej turnajovej jednotky. Počas pôsobenia na južnej pologuli stratila iba jeden set.

Tenis vyhral nad atletikou

Jamrichová pochádza zo športovej rodiny. Jej otec Milan sa aktívne venoval atletike, s ktorou  začínala aj Renáta. Neskôr vyskúšala tenis, pri ktorom zostala dodnes, Jej tréner Ján Matúš si pochvaľuje najmä Jamrichovej prístup a chuť pracovať. Jej nastavenie ju predurčuje na úspešnú športovú kariéru.

Jeden stratený set počas celého turnaja

Jamrichová absolvovala v Austrálii šesť zápasov. Postupne zdolala Talianku Gandolfiovú, Bulharku Konstantinovovú, domácu Jointovú, Vo štvrťfinále nedala šancu ani Francúzke Efremovej. Najťažší zápas odohrala Trnavčanka s Japonkou Koikeovou, ktorá ako jediná dokázala Slovenke zobrať set. Finále proti ďalšej domácej hráčke Emerson Jonesovej sa tiež nezačalo pre Trnavčanku ideálne. V prvom sete prehrávala už 1:4, no ziskom piatich gemov za sebou dokázala otočiť priebeh prvého setu a vyhrala ho nakoniec 6:4. Obrat v prvej časti duelu bol zlomovým momentom celého zápasu, pretože druhý set Jamrichová ovládla suverénne 6:1.

Spokojnosť s vlastným výkonom

Mladá Trnavčanka bola pochopiteľne po celkovom víťazstve na prvom z turnajov Big Four veľmi spokojná. “Som veľmi šťastná. Počas celého turnaja som predvádzala svoj najlepší tenis. Finále som začala nervózne, čo bolo spôsobené tým, že som hrala proti domácej hráčke na centrálnom dvorci. Potom som si povedala, že si musím užiť každý fiftín, Odvtedy som hrala vynikajúco a dotiahla to k celkovému triumfu.“

Renáte gratulujeme a želáme aj ďalšie veľké úspechy v juniorskom a neskôr aj v ženskom tenisovom kolotoči.