Svetové ekonomické fórum (WEF) si spájame s opulentným zletom svetových ekonomických a politických špičiek vo švajčiarskom Davose. Založil ho v roku 1971 nemecký ekonóm Klaus Martin Schwab pod názvom Európske manažérske fórum, názov Svetové ekonomické fórum má od roku 1987.
Schwab bol na čele tohto fóra od jeho založenia, celých 54 rokov. Až do pondelka 21. apríla, keď podal nečakane demisiu. A na povrch sa začali vynárať celkom zaujímavé informácie. Pôvodným účelom WEF bolo poskytnúť platformu na riešenie medzinárodných konfliktov. Postupom času fórum začalo presadzovať „trvalo udržateľný rozvoj“ a „spoločnú zodpovednosť“. Tieto, na pohľad pozitívne znejúce naratívy, znamenajú znižovanie počtu obyvateľov Zeme a šírenie woke-agedy – aby znižovanie prebiehalo rýchlejšie.
Čo prinútilo Schwaba abdikovať
Denník The Wall Street Journal (WSJ) získal informáciu o anonymnom liste zaslanom správnej rade WEF, v ktorom sa píše o obavách ohľadom jeho riadenia a pracovnej kultúry. Podľa WSJ list obsahoval aj obvinenia, že Schwabova rodina využíva zdroje WEF na osobné záležitosti. Už pred rokom médiá informovali o sťažnostiach bývalých zamestnancov na sexizmus a rasizmus v organizácii a začali sa objavovať obvinenia z podvodov pri tvorbe rozpočtu a zo zmanipulovania vedeckého výskumu WEF.
Kto nahradí Schwaba
Správna rada WEF za dočasného predsedu vymenovala doterajšieho podpredsedu Petra Brabecka-Letmathea, bývalého generálneho riaditeľa firmy Nestlé. Áno, toho Brabecka, ktorý v roku 2005 navrhoval zavedenie trhovej ceny za vodu na celej planéte ako „bežného potravinového výrobku“!!
Zdá sa, že otrasy súčasného globalistického sveta vyvolávajú paniku pri korytách a elity sa začínajú zbavovať zbytočnej záťaže. Nič sa tým však nezmení. Len sa vymení „záťaž“.
Zdroj: eReport Trnava
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
WEF sa nezmení