Screenshot

Spartakovci si výhrou v Podbrezovej upevnili druhé miesto

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v piatom kole nadstavby na pôde Podbrezovej 2:0. Svoj prvý ligový gól zaznamenal Marek Ujlaky junior. V druhom polčase rutinérsky zvýšil náskok spartakovcov navrátilec do trnavskej zostavy Samuel Štefánik. V stredu si súperi opäť zmerajú sily v odvete semifinále Slovnaft Cupu.

Železiarne Podbrezová – Spartak Trnava 0:2 (0:1)

Góly : 37. Ujlaky, 59. Štefánik

Zostavy

Podbrezová

Danko – Markovič (46. Bartoš), Bakaľa, Mielke – Sanusi (46. Kováčik), Š. Faško (61. Kabongo), Bajo, Talakov – Galčík, Paraj, ( 68. Chyla ), Masaryk (46. Assinor)

Trnava

Takáč – Šulek, Koštrna, Ujlaky, Bolaji – Štefánik, Zeljković (46. Bukata), Bainović – Daniel (46. Ofori, 86. Rýzek), Mikovič ( 46. Azango) – Poznar (46. M. Ďuriš)

ŽK : Bukata

Rozhodovali : Kružliak – Vass, Kmec

Diváci : 1376

Premiérový gól Ujlakyho v trnavskom drese

Trnavčania nastúpili na prvý z dvoch zápasov na ihrisku Podbrezovej s cieľom zvíťaziť. V zostave dostali väčší priestor hráči zo širšieho kádra, ktorý nastupujú v sezóne pomenej. Na hrote útoku sa predstavil Tomáš Poznar a Michal Ďuriš zostal na lavičke pre náhradníkov. Spartakovci zachytili dobre úvod stretnutia, čo dokumentovala krídelná akcia Bolajiho, Bainovića a Mikoviča. Jeho center v siedmej minúte zastavil v pokutovom území, nedovolene rukou, stopér Markovič a rozhodca Kružliak nariadil penaltu. Filip Bainović ju však nepremenil. Aj po tejto zahodenej príležitosti udávali tempo hry Trnavčania.

Domáci hrozili iba z brejkov, napríklad v devätnástej minúte, keď Galčík nedočiahol v páde na prudký center pred trnavskú bránu. Po polhodine prišli silné momenty Spartaka, šťastie dvakrát skúšal Daniel, no domáci ešte odolali. V 37. minúte však už Trnava skórovala. Mikovičov roh sa dostal na druhú stranu až k Danielovi, ktorý prihral Bolajimu a jeho lopta sa v pokutovom území dostala až k mladému Marekovi Ujlakymu, ktorý otvoril skóre duelu. Prevahu Trnavčanov v prvom polčase mohol v závere pokaziť z penalty Galčík, no loptu poslal nad bránu.

Poistka Štefánika a premiéra Rýzeka

Úvod druhého dejstva poznačili zmeny v zostavách na oboch stranách. V trnavskom drese vybehli na trávnik čerství Bukata, Ofori, Azango a Ďuriš. Prvú nebezpečnejšiu situáciu si po zmene strán vypracovali domáci, no Kováčikov pokus letel mimo trnavskej brány. O pár minút neskôr sa radovali druhýkrát spartakovci. Navrátilec po zranení Štefánik sa zmocnil lopty v strede ihriska, posunul ju do krídla na Šuleka a jeho spätnú prihrávku stlmil stopér domácich Bakaľa práve pred Štefánika, ktorý presne zakončil a zvýšil na dvojgólový rozdiel pre Spartak. V 66. minúte mohol pridať aj tretí gól Azango, no loptu poslal tesne vedľa žrde.

Trnavčania kontrolovali priebeh zápasu a svojím výkonom pomáhali brankárovi Takáčovi k ďalšej vychytanej nule. V 78. minúte nebezpečne pálil Kováčik, no nepochodil. O päť minút hlavičkoval na opačnej strane tesne vedľa Ďuriš. Tréner Gašparík doprial na konci duelu premiéru v ligovom zápase mladému obrancovi Rýzekovi. Na záver zápasu Trnavčania ustáli bez inkasovaného gólu aj situácie od Galčíka a Kabonga, a preto zaslúžene vyhrali na Horehroní bez inkasovaného gólu. Už túto stredu ich čaká rovnaký súper na rovnakom ihrisku v boji o finále Slovnaft Cupu.

Hlasy po zápase

Roman Skuhravý ( tréner Podbrezovej )

„V prvom polčase ani niet čo hodnotiť. Hrali sme pomaly, bez sebavedomia, nemali sme dobrý pohyb bez lopty. Mohli sme sa chytiť nevyužitou penaltou súpera, to sa nestalo. Inkasovali sme gól a potom naša nepremenená penalta bola vyústením prvého polčasu z našej strany. Do druhého polčasu som striedal troch hráčov nielen preto, že by sme chceli so zápasom niečo urobiť, ale mali sme tieto zmeny naplánované, keďže hráme s Trnavou v stredu pohárový zápas. Trošku sa to na ihrisku po prestávke zlepšilo, no celý zápas z našej strany nebol dobrý, nebol to dobrý profesionálny výkon a to ma sklamalo viac než prehra. Aj preto som prišiel na tlačovú konferenciu neskôr, lebo sme si museli dole v šatni „vyprať prádlo.“

Michal Gašparík ( tréner Trnavy )

„Naším cieľom bolo v Podbrezovej zvíťaziť, aby sme si zabezpečili tretie miesto v lige, ktoré nám zaručuje pohárovú Európu. Urobili sme k tomu prvý veľký krok. Druhý cieľ bol vyhrať kvôli psychike pred stredajším odvetným pohárovým zápasom. To sme splnili. Prvý polčas sme s prehľadom uhrali, išli sme do vedenia. Možno sme mohli pridať o gól viac, aby bol zápas pokojnejší. Napokon sme ten druhý gól dali po zmene strán, mohli sme pridať aj tretí. Na konci už chalanom dochádzali sily, najmä tým, ktorí nehrávajú pravidelne. Dali sme priestor širšiemu kádru. Teší ma, že dal gól Marek Ujlaky ako odchovanec klubu. Štefánik nastúpil po dlhej dobe a hral veľmi dobre, bol odmenený za to gólom. Pomohli nám aj ostatní hráči, zápas sme zvládli ako tím. Teraz sa potrebujeme dobre pripraviť na stredu. Prídeme si do Podbrezovej po finále.“