eReport.sk
Armonioso ensamble-Zazi v Trnave

Výstavy, klenoty, vážna hudba aj folklór   


Trnava pripravila na najbližšie dni veľa zaujímavých kultúrnych podujatí, ktoré potešia vaše oči aj uši a prevedú vás históriou a tradíciami.

Trnavský objektív 2024

Ide o regionálnu postupovú súťaž neprofesionálnej fotografickej tvorby. Do 54. ročníka súťaže sa zapojilo 44 autorov z okresov Trnava, Piešťany a Hlohovec, ktorí poslali 262 fotografických diel.Trnavské osvetové stredisko, ktoré regionálnu súťaž organizuje, touto formou podporuje nové talenty z radov detí, mládeže a dospelých, oceňuje ich umelecké snaženie, dáva im priestor na prezentovanie tvorby, konfrontáciu a cenné hodnotenie od odbornej poroty. Tvorba fotografických neprofesionálov je pestrá a zaujímavá tematicky aj spracovaním. Na vernisáži nájdete portréty, inscenovanú a reportážnu tvorbu, makrofotografie, experimentálne aj abstraktné fotografie. Výstava bude nainštalovaná v priestoroch Západoslovenského múzea v Trnave od 11. apríla do 21. mája 2024. Prístupná je utorok až  piatok od 8:00 do 17:00, sobota – nedeľa od 11:00 do 17:00.     

Trnavská hudobná jar 

Trnavská hudobná jar – medzinárodný festival klasickej hudby. Jeden z výnimočných koncertov bude v nedeľu 28. apríla 2024 o 20:00  v kostole sv. Jakuba, (františkánsky). Cez Benátky s Vivaldim prinesie Vivaldiho skladby do chrámového prostredia, čo vytvorí unikátny zážitok. Taliansky súbor ARMONIOSO ENSEMBLE používa originálne dobové nástroje na dosiahnutie čo najlepšieho zvukového výsledku. Lístky zakúpite v TIC Región Trnava – Mestská veža alebo pred koncertom na mieste. Vstupné na podujatie: 10€, študenti dôchodcovia a ZŤP – 5 €.

Stavanie májov

Tradičný folklór, ľudové piesne, pestré kroje a naše tradície zavítajú tento raz do Kamenáča. Podujatie Ty trnafské máje! bude 30. apríla o 16:00. Univerzitný folklórny súbor Trnafčan prinesie bohatý program plný spevu, hudby a tanca spolu so zábavným sprievodným programom pre najmenších.

Klenot v Západoslovenskom múzeu

Foto: ZsM

Repliku jedného z najstarších zachovaných európskych klenotov, uhorskú kráľovskú korunu, vystavia v Západoslovenskom múzeu v Trnave. Touto korunou bolo korunovaných viac ako 50 uhorských kráľov. Zaručovala stabilitu, no jej osudom však bolo skôr dobrodružné putovanie. Uhorská kráľovská koruna sa na výstave v Západoslovenskom múzeu nezdrží dlho. Vernisáž je 17. apríla o 17:00 a výstava potrvá do 21. apríla. V tieto dni predĺžili návštevné hodiny – 18. apríla od 8:00 do 17:00, 19.  20. a 21. apríla od 8:00 do 18:00. Príďte si pozrieť klenot, zhotovený majstrami klenotníkmi, ktorého osud sa viaže aj s Trnavou. 

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Výstavy, klenoty, vážna hudba aj folklór   

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre