Screenshot

Spartak tretíkrát za sebou vo finále Slovnaft Cupu

Futbalisti trnavského Spartaka remizovali v odvete semifinále Slovnaft Cupu na pôde Podbrezovej 0:0. Remíza im stačila na postup do finále, keďže v prvom zápase vyhrali 1:0. O postupe Trnavčanov rozhodli dva aspekty. Skvelý brankár Takáč v bráne, ktorý najmä v prvom polčase svoje mužstvo podržal. Druhým faktorom boli jednoznačne skúsenosti kľúčových hráčov. Vo finále 1. mája v Košiciach narazia Trnavčania na Ružomberok.

Železiarne Podbrezová – Spartak Trnava 0:0 (0:0)

Zostavy

Podbrezová

Danko – Bartoš, Mielke, Bakaľa – Kováčik, Bajo ( 70. Chyla), Paraj, Sanusi – Galčík ( 77. Talakov ( 88. Masaryk) – Kabongo ( 77. Okunola), Assinor

Trnava

Takáč – Šulek, Kóša, Koštrna, Mikovič ( 90. Poznar) – Zeljković – Daniel, Bukata, Ofori ( 70. Štefánik), Azango ( 82. Bolaji), Ďuriš

ŽK : Bajo – Bukata, Daniel, Takáč, Poznar

Rozhodovali : Ziemba – Vorel, Roszbeck

Diváci : 3650

Brankár Takáč mužom prvého polčasu

Trnavčania nastúpili po troch dňoch opäť na ihrisku Podbrezovej, tentoraz v odvete semifinále Slovnaft Cupu. Cieľ bol jasný, postúpiť do finále Slovnaft Cupu po tretí raz za sebou. Úvod, pred veľmi slušnou diváckou kulisou však patril domácim, ktorí si vypracovali niekoľko nepríjemných štandardtiek. V 7. minúte zamestnal Dominika Takáča Assinor, ktorý tečoval Galčíkovu strelu. Úvodný tlak Podbrezovej pokračoval a o dve minúty už spartakovci inkasovali po rohu súpera. Gólu domácich však predchádzal faul na Koštrnu, preto zostal stav nezmenený.

V 23. minúte stratil loptu v strede ihriska Ofori a v pokutovom území vznikla neprehľadná situácia, ktorú spartakovci zvládli bez ujmy. Trnavčania sa sústredili na poctivú defenzívu a po polhodine najväčší nápor Podbrezovej opadol. Najväčšiu príležitosť Spartaka v prvom polčase mal Azango, no brankár domácich jeho strelu vychytal. V 40. minúte vyskúšal pozornosť trnavského gólmana strelou Sanusi. Ten skvele zvládol aj Kabongovu hlavičku na záver polčasu. Práve vďaka výbornému výkonu Dominika Takáča chýbal spartakovcom na postup do finále jeden vydarený polčas.

O postupe Spartaka rozhodli skúsenosti

Aj na začiatku druhého dejstva sa Trnavčania prezentovali obrannou hrou. Domácich do väčších šancí nepúšťali. V 60. minúte odpustil rozhodca Ziemba vylúčenie domácemu Bajovi, ktorý sa prezentoval hokejovým bodyčekom na Martina Mikoviča. V 75 minúte si spartakovci  vymenili loptu v strede ihriska, no Bukatovo zakončenie šlo mimo domácej brány. Osem minút pred koncom vyrazil hrdina Spartaka Takáč Bartošovu strelu z priameho kopu. Záverečné minúty Trnavčania skúsene kontrolovali. Dve minúty pred koncom si  prihrali loptu Mikovič s Ďurišom a strelu útočníka Trnavy vyrazil domáci brankár Danko. V šesťminútovom pridanom čase mohol definitívne rozhodnúť Štefánik, no vystrelil nedôrazne. V momente, keď trnavská obrana zvládla aj posledný výkop Podbrezovčanov, na Horehroní vypukli trnavské oslavy postupu do tretieho pohárového finále za sebou. 1. mája sa stretnú v Košiciach s „obľúbeným“ Ružomberkom. Práve finále pohára bude ideálna príležitosťou zlomiť odpor Liptákov a zdolať ich v najsprávnejšej chvíli sezóny.

Hlasy po zápase

Roman Skuhravý ( tréner Podbrezovej )

„Proti Trnave sme boli tri polčasy lepší futbal a nepostúpili sme. Mám rešpekt k hráčom a klubu, nemám však rešpekt k trénerovi Gašparíkovi a on dobre vie, prečo to je a odkedy. Rešpektujem svojich chlapcov, ktorí taký zápas nikdy nehrali, a on im nedal rešpekt. Chlapcov musím pochváliť, dnes to bolo o Podbrezovej, som na hráčov hrdý.“

Michal Gašparík ( tréner Trnavy )

Na dnešnom zápase nám veľmi záležalo, som hrdý na hráčov a to je najväčšia emócia. Sú to tri roky a 23 zápasov, ktoré sme neprehrali a dnes nás čakal extrémne ťažký súper, veľmi motivovaný, hrali svoj životný zápas. Samozrejme, mali sme šťastie, taký je futbalDoma sme mohli o dva tri góly vyhrať a tu rovnako tak prehrať. V tomto to bolo náročné, predtým sme do finále prešli cez penalty, dnes to hrozilo tiež, ale ustáli sme to. Kvalitný súper, hral ako o život, ale charakter našich hráčov, čo do toho dali, to sa počíta. Tých 23 zápasov bez prehry je obrovská porcia.“

Zdroj hlasov po zápase : fcspartaktrnava.com