eReport.sk
footgolf Spartak Trnava fb

FootGolf – unikátne spojenie futbalu a golfu v jednom


FootGolf je kombinácia dvoch najpopulárnejších športov na svete: futbalu a golfu. Hrá sa so štandardnou futbalovou loptou na golfovom ihrisku s jamkami s priemerom 53 cm. Pravidlá sú takmer rovnaké ako v klasickom golfe. Na Slovensku sa hrá od roku 2012. Za krátky čas si získal veľa nadšencov. Je to šport vhodný pre všetky vekové kategórie. Výhodu majú bývalí futbalisti, ktorí si chcú predĺžiť športovú kariéru. Skóre sa počíta ako v golfe, avšak hráči používajú nohy, aby dostali loptu až k jamke, respektíve do nej. Najnižší počet kopov určuje víťaza.

Porozprávali sme sa s predsedom a zároveň hráčom trnavského footgolfového klubu FG Spartak Trnava Michalom Dianom.

Kedy vznikol klub Footgolf Spartak Trnava? Zaznamenali ste za ten čas nejaké väčšie úspechy?

Vznikli sme v roku 2016. Sme trojnásobní majstri SR a dvakrát sme získali Slovenský pohár.

Môžeš nám priblížiť, ako prebieha sezóna?

Sezóna sa začína 30. marca v Skalici a končí sa v októbri. Hrá sa Slovenská tour, kde sa bojuje o Majstra SR, potom sa na štyri kolí hrá Slovenský pohár. Okrem neho sa hrá aj Prezidentský pohár SFGA a jeden proti druhému. Tento rok bude začiatkom júna v Bernolákove aj jeden z najväčších turnajov na svete – Major. Zúčastní sa na ňom 360 hráčov z celého sveta v rôznych kategóriách – juniori, ženy, muži, seniori nad 45 rokov a veteráni nad 55 rokov.

Kedy a kde návate tréningy?

Väčšinou prebiehajú individuálne, respektíve si po dohode idú niektorí hráči spolu zatrénovať.

Robievate nábor nových hráčov?

Vyslovene nábory sa nerobia. Je to skôr o tom, že kto má záujem začať, sa môže prihlásiť. Buď na našej facebookovej stránke FG Spartak Trnava alebo telefonicky, prípadne môže osloviť iných hráčov klubu. Kontaktné údaje sú na fb stránke.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FootGolf – unikátne spojenie futbalu a golfu v jednom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne