eReport.sk
srbský tenista Novak Djokovič, foto: tasr

Alcaraz je podľa Djokoviča momentálne najlepší hráč: „Je výnimočný“

Srbský tenista Novak Djokovič označil Carlosa Alcaraza za momentálne najlepšieho hráča na svete. Devätnásťročný Španiel zdolal v nedeľnom finále turnaja v Madride olympijského šampióna Alexandra Zvereva 6:3, 6:1 a vybojoval už svoj piaty titul na profesionálnom okruhu. Zároveň sa stal druhým najmladším hráčom v histórii s dvoma titulmi na podujatiach ATP Masters 1000.

Španiel zvíťazil v Madride

Určite je výnimočný. Už teraz, ako tínedžer, prekonáva mnoho rekordov – vyhral dva turnaje Masters a niekoľko ‚päťstoviek‘. Momentálne je to nepochybne najlepší hráč na svete,“ nešetril Djokovič chválou na adresu svojho súpera, ktorý ho vyradil v madridskom semifinále po postupe cez grandslamového rekordéra Rafaela Nadala. „Jeho vyrovnávanie sa s tlakom a pokoj boli počas nášho duelu pôsobivé. Ako hráč ukázal komplexnosť, dokáže hrať ofenzívne i defenzívne,“ dodal súčasný líder svetového rebríčka ATP pre DPA.

Alcaraz sa posunul vďaka triumfu v Madride vo svetovom rebríčku na šieste miesto, čím dosiahol doterajšie kariérne maximum. Podľa vlastných slov však mieri ešte vyššie. „Myslím si, že už som pripravený získať grandslamový titul,“ povedal v rozhovore pre televíziu Tennis TV. S cieľom oddýchnuť si a dobre sa pripraviť na Roland Garros vynechal prebiehajúce podujatie v Ríme. Antukový vrchol sezóny v Paríži štartuje 22. mája, vlani tam vypadol v treťom kole.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Alcaraz je podľa Djokoviča momentálne najlepší hráč: „Je výnimočný“

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Tenis

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti