eReport.sk
Smerák Kéry o šampiónovi Djokovičovi
Novak Djokovič, foto:tasr

Smerák Kéry o šampiónovi Djokovičovi: Ukazuje, že za slobodu sa treba postaviť aj proti silným!

Smerák Kéry o šampiónovi Djokovičovi. Srbský tenista Novak Djokovič odpovedal neprajníkom tým najlepším spôsobom! Cez víkend sa stal šampiónom grandslamového turnaja Australian Open, na ktorý ho austrálska vláda pred rokom nepustila! Dôvodom bolo vtedy to, že Djokovič nie je zaočkovaný proti ochoreniu covid 19. Športovcovi boli vtedy vyčítané aj čisto politické postoje, čo pred rokom jednoznačne zasahovalo do jeho športovej kariéry. Predseda slovenského parlamentného zahraničného výboru Marián Kéry (Smer-SD) dnes pripomína, čím si musel Djokovič prejsť a prečo má stále jeho plnú podporu.

Smerák Kéry o šampiónovi Djokovičovi

Takto pred rokom som sa postavil na stranu Novaka Djokoviča. Vtedy, keď mu austrálska vláda zrušila predtým udelené víza, vraj z dôvodu verejného záujmu, a nariadila jeho deportáciu z krajiny. Len preto, lebo sa odmietol zaočkovať proti kovidu. Aj preto tohto roku fandím Novakovi ešte viac, ako inokedy,“ uviedol Kéry na sociálnej sieti.

Neznášanlivosť voči východoeurópskym krajinám?

Správy z Austrálie nie sú veľmi pozitívne. Tamojšie médiá mali pred štvrťfinále mužskej dvojhry potrebu zdôrazniť, že až sedem z ôsmich kvalifikovaným športovcov pochádza z Východnej Európy. Nevedno, prečo tieto správy boli uverejnené v akejsi negatívnej konotácii. Tento fakt však rozhodne vytvára priestor na zamyslenie pre krajiny politického západu.

Foto: FB/mariankery

„Súhlasím s denníkom Šport, ktorý uviedol, že vrcholom bol článok v denníku The Age, v ktorom sú napríklad doslova spomínaní ´siedmi východoeurópania z ôsmich semifinalistov dvojhier´ a do úst Djokovičovho otca Srdjana je vložené niečo, čo nepovedal. Jeho skutočný výrok ´nech žijú ľudia!´ posunuli klamlivo do roviny ´nech žijú Rusi´,“ pokračuje Kéry. Upozorňuje pritom na celkom vážne problémy s prijatím zahraničných športovcov a ich rodín v inak pozitívne prezentovanej Austrálii. „Povedzme to priamo. Svetová tenisová legenda Novak Djokovič opäť raz niekomu prekáža. Po roku ho zase vyhadzujú. Považujem za neskutočnú do neba volajúcu drzosť, aby ukrajinský veľvyslanec v Canberre Vasyl Myroshnychenko oficiálne žiadal, aby bola Novakovmu otcovi odobratá legitimácia. O rozhlasovom redaktorovi stanice 3AW Neilovi Mitchellovi, ktorý dokonca vyzýva austrálsku vládu, aby bol Djokovič po 12 mesiacoch opäť vyhodený z krajiny, ani nehovoriac. Hlúposť a drzosť kvitne zjavne aj v Austrálii,“ dodal.

Ide príkladom

Srbský športovec si podľa slovenského politika zaslúži patričný rešpekt a to nielen za svoje nespochybniteľne kvalitné športové výkony, ale aj za to, akým príkladom ide ľuďom s prenasledovanými názormi a postojmi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Novak Djokovič počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne.
  2. Západom odsúvaný Djokovič
  3. Djokovič zničil Tsitsipasa

„Novak by sa mal stať symbolom slobodného sveta, v ktorom žijeme, respektíve sme žili do nástupu epidémie. Nie vakcína, ale otvorená hlava a srdce sú sloboda. Nie klamstvá a prekrúcania médií, ale pravda a korektný prístup by mali byť vlastné slobodnému svetu. Hoc doba je zlá. Hoc sa strach šíri (nielen) z médií denno-denne už štvrtý rok v rade. Novak Djokovič ukazuje, že za slobodu sa treba postaviť, aj keď sú silní proti vám. Netreba sa báť,“ uzavrel Kéry.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smerák Kéry o šampiónovi Djokovičovi: Ukazuje, že za slobodu sa treba postaviť aj proti silným!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Tenis

Najnovšie