eReport.sk
Djokoviča nechcú pustiť na turnaje
Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič. Foto: tasr/ap

Djokoviča nechcú pustiť na turnaje v USA! Problémom opäť odmietavý postoj k očkovaniu


Djokoviča nechcú pustiť na turnaje. Srbský tenista Novak Djokovič je nielen tenisovou legendou, ale aj úradujúcou svetovou jednotkou. Najlepší tenista sveta si počas pandémie covidu-19 dovolil otvorene vyjadrovať svoje individuálne postoje k očkovaniu. Na základe toho, že nie je očkovaný, ho nepustili na grandslamový turnaj Australian Open. Dnes, keď máme všetci pocit, že obmedzenia súvisiace s covidom skončili, sa Djokovičovi rozhodli uštedriť ďalšiu ranu Spojené štáty americké!

Povinné očkovanie pre vstup do USA

Djokovič sa nemôže zúčastniť konkrétne turnajov série Masters v Indiana Wells a Miami. Djokovič žiadal výnimku z očkovania proti koronavírusu, avšak so svojou snahou pred americkými úradmi neuspel. Očkovanie je dnes pre vstup do USA stále povinné.

Zobral to športovo

Organizátori kalifornského turnaja oznámili formálne odhlásenie Djokoviča podľa Nového času na svojom webe a bez patričného vysvetlenie. Nariadenie, ktoré Djokoviči bráni v účasti na turnajoch, by malo byť v USA zrušené až 11. mája 2023.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rusko a Putin
  2. Na Západe nič nové
  3. Zachránilo by ho náboženstvo?
  4. Nemecký kancelár Olaf Scholz v sobotu uviedol, že plánuje rokovať s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.
  5. Na snímke únik plynu z plynovodu Nord Stream v Baltskom mori pri pobreží dánskeho ostrova Bornholm 27. septembra 2022.
  6. Dodržiavali zákon?

Djokoviča nechcú pustiť na turnaje

„Budem mať aspoň viac času pripraviť sa na antukové turnaje,“ zobral faktické vyradenie z turnajov Djokovič športovo. Spoločenskou témou však ostáva, či je spravodlivé, aby top športovcom bolo bránené v práci kvôli postojom k témam ako očkovanie, alebo vojna na Ukrajine.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Djokoviča nechcú pustiť na turnaje v USA! Problémom opäť odmietavý postoj k očkovaniu

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Tenis