eReport.sk
Západom odsúvaný Djokovič
Srb Novak Djokovič, foto:tasr

Kéry podporil Západom odsúvaného Djokoviča: Fenomenálny tenista, prepísal tenisovú históriu!

Legendárny srbský tenista Novak Djokovič sa stal počas posledných rokov poriadne ostrým tŕňom v očiach podporovateľov prísnych covidových opatrení, západných progresívnych hodnôt, či nekritického nazerania na úlohu USA v moderných dejinách. A takto si politik zastal Západom odsúvaného Djokoviča.

Slobodne vyjadril názor na covid aj na USA

Djokovič sa nebál slobodne vyjadriť svoj názor na farmaceutický biznis a nie príliš otestované vakcíny, ktoré ľudia dostávali ako prevenciu proti ochoreniu covid-19. Djokovič dodnes nie je zaočkovaný, čo ho stálo účasť na niekoľkých svetových turnajoch. Nezastali sa ho naviac ani iné tenisové hviezdy, napríklad španielsky tenista R. Nadal, ktorým pravdepodobne neúčasť Djokoviča na veľkých turnajoch nevyhrávala. Djokovič však opäť všetkých ukazuje, že šport sa robí so srdcom a víťazstva vznikajú na ihrisku, nie za zeleným stolom.

Západom odsúvaný Djokovič

Tenista nepotešil ani tých, ktorí podporujú západných politikov v jednostranných vyjadreniach v neprospech Ruska a v prospech USA. Nie je to totižto tak dávno, čo v knihe emotívne popísal zážitky, ktoré ešte ako malý chlapec prežíval počas bombardovania Belehradu. O strechu nad hlavou vtedy prišla nielen jeho rodina, ale aj plno iných Srbov.

Djokovič je stále najlepší z najlepších

Dnes sa však tenista môže tešiť z už 24. grandslamového titulu a to priamo tam, kde proti nemu bojovali – v USA. „Fenomenálny srbský tenista Novak Djokovič opäť prepísal tenisovú históriu. Len pred pár minútami zvíťazil vo finále US Open nad Rusom Medvedevom 3:0 na sety a získal už 24. grandslamový titul. Finálový zápas priniesol divákom nádherný zápas s veľkým množstvom extrémne dlhých výmen. Kľúčový bol druhý set. V ňom mal Medvedev navrch, ale v skrátenej hre ho napokon získal pre seba Djokovič,“ napísal na sociálnej sieti predseda parlamentného zahraničného výboru Marián Kéry (Smer-SD).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Srbský tenista Novak Djokovič
  2. Djokovič o hororovom americkom bombardovaní Belehradu
  3. Česká senzácia je na svete

Tento rok je pre „Noleho“ naozaj úspešný. „V tomto roku vyhral Nole tri grandslamové tituly. A až vo finále Wimbledonu, inak najobľúbenejšieho Novakovho turnaja, ho dokázala zastaviť španielska vychádzajúca hviezda Carlos Alcaraz,“ dodal Kéry.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kéry podporil Západom odsúvaného Djokoviča: Fenomenálny tenista, prepísal tenisovú históriu!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Tenis

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php