Senzácia! Porazili sme Grécko: Molčan sa postavil Tsitsipasovi

Slovenskí tenisti sa prebojovali do februárovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára. Na harde v Aténach zvíťazili nad domácim Gréckom 3:1. O rozhodujúci tretí bod pre slovenské farby sa zaslúžil Alex Molčan, ktorý v dueli tímových jednotiek zdolal svetovú päťku Stefanosa Tsitsipasa 7:6 (6), 5:7, 6:3.

Senzácia

Molčan čelil v treťom geme duelu s Tsitsipasom brejkbalu, no odvrátil ho a v ďalších minútach bol favoritovi vyrovnaným súperom. Za stavu 3:3 vďaka kvalitným returnom prelomil podanie Gréka, no Tsitsipas hneď vzápätí kontroval rebrejkom a o osude prvého setu napokon rozhodol tajbrejk. V ňom viedol Tsitsipas 5:3, no Molčan otočil na 6:5 a za stavu 7:6 premenil v poradí druhý setbal.

Hviezdny Tsitsipas

Líder gréckeho tímu, ktorý mal v nohách náročnú štvorhru, sa rýchlo otriasol a hneď v úvodnom geme druhého setu zobral Molčanovi servis. Tsitsipas sa usiloval skrátiť výmeny a chodiť častejšie na sieť. Na jeho konto však pribúdalo čoraz viac nevynútených chýb. Štvrtý gem vyhral napriek štyrom dvojchybám, no za stavu 3:2 po víťaznom Molčanovom returne prišiel o servis. Najlepší slovenský singlista otočil na 4:3 a v ôsmom geme mal k dispozícii brejkbal. Tsitsipas ho však odvrátil, v ďalšej hre Molčana brejkol a vynútil si rozhodujúce dejstvo. Pri vlastnom servise premenil piaty setbal.

Suverénne vyhraté podanie

V treťom dejstve si až do stavu 4:3 obaja hráči suverénne vyhrávali svoje podanie. V ôsmom geme mal Molčan dva brejkbaly, hneď prvý premenil a išiel podávať na víťazstvo v zápase. Vďaka trom esám a víťaznému forhendu doservoval duel do úspešného konca a získal jeden z najcennejších skalpov v kariére. Tsistsipasovi uštedril vôbec prvú singlovu daviscupovú prehru.

1. Západom odsúvaný Djokovič
  2. Peter Bielik prekvapil
  3. Otvorený list Moniky Soročinovej
  4. Dopadol by ako Lučanský

„Mám velkú radosť, že sme vyhrali náročný zápas v Grécku a ja som prispel k triumfu dvoma bodmi. Veľkú pochvalu si zaslúžia aj Zeli s Lukim, ktorí odohrali skvelú štvorhru. Proti Stefanosovi som nastúpil maximálne koncentrovaný. Dôležité bolo, že v kľúčových momentoch som bol mentálne silný. Som spokojný s predvedeným výkonom,“ uviedol Molčan v prvom intervieww priamo na kurte.